рус   укр

Соцсети

Одеський «Євротермінал», який належить російському криміналу, продовжує грабувати Україну

Одеський «Євротермінал», який належить російському криміналу, продовжує грабувати Україну

Схема, внаслідок якої весь вантажопотік одеського порту опинився в руках приватної структури, була задумана ще в середині двохтисячних. За Януковича її вдалося реалізувати, і монополістом стало ТОВ «Євротермінал».

Наразі через територію ТОВ «Євротермінала» проходить 99% (це дані АМКУ) залізничного та автомобільного вантажопотоку Одеського морського порту. Тут же розмитнюється 100% вантажів, що прибувають до Одеси, пише «Антикор».

Варіантів об’їзду немає – мерія Одеси під керівництвом Геннадія Труханова перекрила всі альтернативні шляхи. Спроба Саакашвілі під час перебування губернатором області розблокувати об’їзні дороги ні до чого не привела – через день після того, як гарячий грузин під об’єктивами телекамер поламав знаки, що забороняють проїзд, комунальники Одеси їх відновили, а поліція стала завзято стежити за виконанням правил дорожнього руху.

Минулого року була жалюгідна спроба добитися справедливості через суд – три експедиторські компанії подали судовий позов до ТОВ «Євротермінал», у якому вимагали відшкодувати у подвійному розмірі збитки, спричинені стягненням плати за проїзд автомобілів до Одеського морського порту, що є порушенням антимонопольного законодавства.

У позові було зазначено, що компанія «Євротермінал» встановила шлагбаум на в’їзді до Одеського морського торговельного порту, що належить державі. За проїзд однієї фури було призначено ставку $26. А щоб потік був великим і постійним, мерія Одеси прийняла ухвалу, якою зобов’язала всіх перевізників їхати в порт саме через шлагбаум «Євротерміналу».

Спроба була приречена на провал — за даними Асоціації морських портів, через шлагбаум на дорозі в порт щодня проїжджають близько 2 500 автомобілів. Сумарний виторг ділків, що його утримують, становить близько 40 тисяч доларів на день, або 15 мільйонів доларів на рік.

Як ви самі знаєте, такі гроші вирвати з рук ніхто не дасть. Особливо з урахуванням осіб власників ТОВ «Євротермінал». Згідно з даними реєстрів, засновниками ТОВ «Євротермінал» на сьогоднішній день вказано дві компанії: «Нортінгтон Холдінгс Лімітед» та «Кравенплейт ЛТД» та дві фізичні особи: Мажарін Олексій Геннадійович та Ейсмонт Олександр Вікторович, який одночасно є керівником ТОВ «Євротермінал».

Кінцевим бенефіціаром «Нортінгтон Холдінгс Лімітед» (Northington Holdings Ltd.) виступає росіянин Павло Лісіцин. Раніше кінцевим власником кіпрської компанії Northington Holdings Ltd., була кіпрська юридична фірма Georgiades & Pelides LLC. Засновниками цієї юридичної компанії є два кіпрські юристи – Маркос Георгіадіс та Фівос Пелідіс, які спеціалізуються на створенні офшорних компаній для країн пострадянського простору.

Звичайно, ці особи лише виконують роль власників підприємства. Насправді нитки до справжніх господарів Євротерміналу тягнуться до Росії. Щоправда, у кіпрській юридичній компанії Georgiades & Pelides LLС заявляли, що їхня фірма до «Євротерміналу» не має жодного стосунку.

За інформацією ЗМІ, росіянин Павло Лісіцин тісно пов’язаний з Леонідом Мініним, Олександром Ангертом та Олександром Жуковим, які звинувачувалися в незаконному постачанні зброї з України до Хорватії в розпал війни в колишній Югославії.

Крім того, за даними журналістів, до кола бізнес-партнерів керівника «Євротерміналу» входить ще одна людина зі специфічною біографією – Олександр Ангерт, громадянин Ізраїлю, засуджений за вбивство та допомагав організувати прибуткову торгівлю нафтопродуктами через Одеський порт.

Колишній одесит Олександр Ангерт має безпосереднє відношення до чинного міського голови Геннадія Труханова. Італійська поліція вважає, що Ангерт входить у міжнародне злочинне угруповання, керує яким колишній одесит Леонід Мінін. За даними проекту «Слідство.Інфо», Геннадій Труханов входить до цього угруповання.

Згідно з даними так званого «Панамського досьє», Геннадій Труханов має російське громадянство та зареєстрований за адресою: Московська область, м. Сергієв Посад, вулиця Паркова, 5. Це підтверджує онлайн-реєстр Федеральної податкової служби РФ.

Геннадій Труханов тісно пов’язаний з одеським бізнесменом і кримінальним авторитетом Володимиром Галантерником. Їм обом та ще 15 персонам минулого року було оголошено про підозру у незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси на 689 млн гривень та легалізацію незаконно отриманих доходів.

Незважаючи на все це і явну російську приналежність компанії ТОВ «Євротермінал», яка контролює весь критично важливий в умовах війни вантажопотік одеського порту, жодних дій проти неї та її власників ніхто не робить. Ось як виглядає пошук ТОВ «Євротермінал» у списку санкцій НАЗК:

Результат пошуку – «відібрано 0 компаній».

Десять місяців активної фази війни. Ракетні обстріли, зокрема й Одеси, смерть десятків тисяч людей, грізна риторика з екранів, вимоги до Байдена заарештувати російські гроші та віддати їх Україні.

І не цьому тлі – абсолютний нуль реакції на дії російської фірми, що монополізувала вантажоперевезення одеського порту. Серед власників – росіяни, російсько-українські бандити, кримінальний злочинець і за сумісництвом агент ФСБ.

Що ще треба в цій ситуації для того, щоб конфіскувати російський актив, який нахабно грабує нашу країну, у дохід держави? Рішення Байдена? Саркозі? Або що?

«Антикорупційна правда»