рус   укр

Соцсети

Парламент вирішив ліквідувати корумпований окружний адмінсуд Києва

Парламент вирішив ліквідувати корумпований окружний адмінсуд Києва

Верховна Рада підтримала законопроект №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва.  За відповідне рішення проголосували 310 нардепів, утримались – двоє, ще 31 нардеп не голосував за ліквідацію.

Замість ліквідованої структури планують створити  Київський міський окружний адміністративний суд.

У серпні 2019 року голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павлу Вовку, який очолював суд з 2010 року, та трьом його колегам вручили підозри у скоєнні злочинів. Їх, зокрема, звинувачували в організації перешкоджання діяльності судових органів влади та втручання в їхню діяльність.

В липні 2020 року детективи НАБУ разом зі СБУ заявили, що викрили систему керованого правосуддя, яке використовувалося головою ОАСК для особистого збагачення, а також як інструмент захоплення влади у судовій системі. Тоді Вовк заявив, що не має наміру йти з посади після скандалу з плівками, а записи розмов назвав сфальсифікованими.

У березні 2021 року з’явилась інформація, що в Офісі президента підготували законопроект про ліквідацію ОАСК та Київського окружного адмінсуду. Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.

«Антикорупційна правда»