рус   укр

Соцсети

Посадовців «Електроважмашу» засудили за корупційну оборудку

Посадовців «Електроважмашу» засудили за корупційну оборудку

Вищий антикорупційний суд засудив до чотирьох років ув’язнення колишнього заступника директора ДП «Завод «Електроважмаш» Фонду держмайна Миколу Корнійчука та начальника управління  Олега Богданова. Ще одного ексзаступника Олександра Гордія виправдали. Вирок ухвалила колегія судді ВАКС.

Миколу Корнійчука та Олега Богданова визнали винуватими у ч. 2, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК. Андрія Євдокімова та Оксану Євдокімову також засудили за цими статтями.

Суд призначив  Корнійчуку та Богданову покарання у виді позбавлення волі на строк у чотири роки із забороною обіймати певні посади протягом 3 років і штрафом у 17 тис. гривень.

Бенефіціару чеської компанії Ksanko s.r.o. Андрію Євдокімову призначили чотири роки ув’язнення зі штрафом у 17 тис. гривень, а директорці цієї фірми Оксані Євдокімовій – 3,5 роки тюрми із забороною протягом 3 років обіймати певні посади та штрафів у 17 тис. гривень. Також судді застосували спеціальну конфіскацію до 217,3 тис. євро.

Крім того, ВАКС застосував до обвинуваченого Корнійчука запобіжний захід у вигляді 208 тис. гривень застави і поклали на нього обов’язки, серед яких носити браслет та не покидати Україну без дозволу. На Богданова, Євдокімова і Євдокімову поклали низку обов’язків. Вирок не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, у цій справі НАБУ і САП повідомили про підозру двом заступникам директора заводу «Електроважмаш» Олександру Гордію та Миколій Корнійчуку. Крім них, органи правопорядку повідомили про підозру начальнику управління заводу «Електроважмаш» Олегу Богданову; директорці чеської компанії Ksanko s.r.o. Оксані Євдокимовій та бенефіціару цієї фірми, чоловіку Євдокимової Андрію. Останнього суд взяв під варту.

Як встановило слідство, у 2017 році посадовці заводу «Електроважмаш» за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у Празі (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки (Литовська Республіка). Ті запчастини, які «Електроважмаш» продав чеській компанії за 600 300 євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною – 1,22 млн євро. В результаті «Електроважмаш» недоотримав 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

«Антикорупційна правда»