рус   укр

Соцсети

Приклад захисту Дніпра від диверсантів у 2014 допоміг врятувати Харків та Одесу, — британські журналісти

Ефективний захист Дніпра від російських диверсійних груп показав владі Харкова та Одеси, що спроба підтримати «русскую вєсну» навесні 2014 року буде самовбивчою. Про це йде мова у документальному фільмі британських журналістів-розслідувачів Ukraine’s D-Day: How Dnipro derailed Russia’s plan (День Д України: як Дніпро зірвав план Росії), який вони підготували кілька років тому, і який знову став актуальним після злочинного рішення президента РФ В.Путіна про офіційне визнання псевдореспублік Л/ДНР, повідомляє британський сайт EuToday.

У фільмі згадується, що тодішній Президент України Віктор Янукович наприкінці лютого 2014-го року перед втечею прилетів до Харкова, де сподівався на підтримку влади міста. Але бізнесмен Ігор Коломойський, який відіграв одну з ключових ролей у захисті Дніпра від диверсійних груп, зміг переконати мера Харкова Геннадія Кернеса відсторонитися від антидержавних кроків.

По суті саме дніпровські еліти втримали й місто Одесу, у якій схожі провокації готувались на початку травня 2014 року. У критичний момент Коломойський та інші бізнесмени допомагали одеській владі втримати елементарний фінансовий баланс, а вже 5 травня головою Одеської ОДА був призначений наближений до Коломойського бізнесмен Ігор Палиця. Тоді вже стало ясно, що ідеї «русской вєсни» в Одесі зазнають провалу.

Коломойський розповідає, що локальний дніпровський патріотизм набув виразних рис загальнодержавного. І рішуча позиція громади Дніпра працювала на збереження цілісності всієї України. Позицію Коломойського в оцінках критичного періоду 2014-го року поділяє не менш відомий дніпровський бізнесмен – Олександр Петровський.

Апелює до базових установок кожної людини: «Тут могили наших рідних, тут могили наші будуть і ми так просто нікому нічого не віддамо. Ми любимо Україну це наша свята земля, ми любимо Дніпро це наше святе місто і в нас навіть є такі слова «Слава Дніпру — навіки слава».


На фото: учасники Маршу Єдності у Дніпрі, 19 лютого 2022 (перший зліва — Валерій Кондратьєв,  другий зліва — Олександр Петровський)

За припущенням західних ЗМІ, дніпровські бізнесмени, які не дали росіянам взяти наскоком місто 2014 року, тепер перебувають у так званих «розстрільних списках» Кремля — персон, що підлягають арешту або ліквідації у разі нової інвазії до Дніпра.

Британські журналісти у фіналі свого розслідування дають репліку з сьогоднішнього дня, проводячи паралель між 2014-м та 2022-м роком. Саме зараз перед Україною постали критичні загрози від Російської Федерації, а уряд Великобританії вже вдався до жорстких санкцій проти агресора.

На думку британців, приклад захисту Дніпра шляхом об’єднання та самоорганізації еліт, стане в нагоді і зараз, коли РФ перейшла до відкритої окупації через так зване визнання маріонеткових утворень Л/ДНР та висуває низку неприпустимих ультиматумів, виконання яких має знищити суверенітет України та підірвати глобальну світову безпеку.

«Антикоррупционная правда»