рус   укр

Соцсети

Радник мера Одеси Геннадія Труханова Микола Вікнянський продав міськраді термобілизну для тероборони за завищеними цінами

Радник Труханова Микола Вікнянський продав Одеській міськраді термобілизну для тероборони за завищеними цінами

В Одесі правоохоронці виявили схему, за котрою фірма радника мера Одеси з гуманітарних питань Миколи Вікнянського продала термобілизну для солдат територіальної оборони міста  за завищеними цінами. Про це стало відомо з матеріалів кримінальної справи за ч.2 ст. 364 КК.

Мова йде про затримання голови Суворовської районної адміністрації Одеси Сергія Кондратюка, котрого підозрюють в привласненні  коштів під час закупівлі термобілизни. За версією слідства, чиновник уклав заздалегідь економічно не вигідний договір купівлі продажу з ТОВ «Термопал» Миколи Вікнянського на суму 2,07 млн гривень.

Згідно договору підрядник поставив термобілизну:

  • 1000 одиниць штанів — 600 тис. гривень;
  • 800 одиниць кофт — 480 тис. гривень;
  • 1500 спальних мішків — 756 тис. гривень;
  • 1000 одиниць карематів — 240 тис. гривень.

Водночас середньо ринкова вартість вказаних товарів є значно нижчою, що спричинило територіальній громаді міста Одеси матеріальної шкоди у сумі 714 тис. гривень. Саме цікаве те, що пан Вікнянській у березні цього року став радником мера Одеси Генадія Труханова з гуманітарних питань.

Нагадаємо, Кондратюку повідомили про підозру по ч.2 ст.364 КК. Однак у вересні  слідчий суддя Суворовського райсуду Позняк В.С. відмовив у задоволені клопотання про відсторонення Сергія Кондратюк від займаної ним посади.

Суд при прийнятті рішення посилався на відсутність достатніх підстав вважати, що обвинувачений перебуваючи на посаді голови   адміністрації може негативно впливати на хід кримінального провадження шляхом знищення або підроблення документів і речей, які мають значення, а також впливу на співробітників, які є свідками у цьому провадженні. Апеляційна скарга нічого не дала. Кондратюку також призначили заставу у 752 тис. гривень. У ході розгляду справи виявилось, що Кондратюк є інвалідом другої групи.

«Антикоррупционная правда»