рус   укр

Соцсети

Росіянин, ув’язнений довічно за вбивство київського бізнесмена, може вийти на волю — ЗМІ

Росіянин, ув’язнений довічно за вбивство київського бізнесмена, може вийти на волю - ЗМІ

Росіянин Мераб Суслов, засуджений до довічного ув’язнення за замовне вбивство київського бізнесмена, може опинитися на волі через бездіяльність чиновників Міністерства юстиції України.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Особливий погляд» на «Апостроф TV».

Журналісти зазначають, що Мін’юст із незрозумілих причин зволікає з подачею апеляції на рішення Європейського суду з прав людини. 6 жовтня ЄСПЛ визнав, що Києво-Святошинський районний суд Київської області, який засудив Мераба Суслова, нібито порушив права росіянина під час судового процесу. Адвокати родини вбитого бізнесмена Шабаба Алояна називають таке рішення «безглуздим», і зазначають, що воно стало можливим, оскільки європейські юристи не мали змоги ознайомитися з матеріалами справи, тож брали до уваги лише аргументи, надані захистом Суслова. Матеріали провадження ЄСПЛ мало надати українське Міністерство юстиції, проте цього не зробило.

«У нас як у потерпілої сторони склалося враження, що Мін’юст таким чином не тільки відмовляється захищати інтереси потерпілих у даному провадженні, а й захищати інтереси держави, яка покарана у цій справі на доволі таки пристойну суму – більше мільйона гривень», – заявив адвокат родини Алоянів Олег Ковальчук.

Якщо Мін’юст не оскаржить рішення ЄСПЛ до 6 січня 2023, то воно набуде чинності. Українська держава буде змушена виплатити компенсацію Суслову, який називає себе спонсором путінської партії «єдина росія», а також, імовірно, – переглянути справу Суслова, пом’якшивши вирок, чи взагалі звільнити.

«6 січня 2023 дане рішення набирає статусу остаточного. Не виключено, що за таких обставин запобіжний захід у вигляді тримання під вартою буде просто скасований. Дані особи (Суслов і виконавець замовного вбивства Батикян), вийшовши на волю, фактично вбивця і замовник вбивства, матимуть змогу просто розчинитися в повітрі», – додає Олег Ковальчук.

 

Потерпілі – члени родин вбитого бізнесмена Алояна та охоронця Андрія Брєжнєва – називають конкретне ім’я чиновниці Мін’юсту, яка, за їхніми словами, допомагає росіянину, – це Тамара Андрєєва. Люди бояться за своє життя у разі звільнення Суслова, адже кримінальний авторитет під час судових засідань неодноразово погрожував розправою їм, а також судді, що розглядав справу. Наразі потерпілі звертаються до президента Володимира Зеленського з проханням звернути увагу на бездіяльність українських чиновників.

«Я особисто хочу звернутися до президента, пана Зеленського. Я інвестор в Україну. Сьогодні в нас триває війна. Я особисто та моя родина – ми допомагаємо нашій армії всім, чим можемо. Я звертаюся до вас, пане Зеленський, прошу звернути на це увагу. В Міністерстві юстиції сидять колаборанти, які допомагають російських убивць відпускати на волю», – заявив брат убитого Шабаба Алояна Джамал Алоян.

2 жовтня 2009 року у Києві зухвало вбили відомого підприємця Шабаба Алояна та двох його охоронців із спецпідрозділу МВС «Титан» – Володимира Ісая та Андрія Брєжнєва. Кілери – громадяни рф. Одного з них ліквідував охоронець, іншого – Давида Батикяна – затримали. Виконавець назвав замовником ще одного росіянина – «злодія в законі» Мераба Суслова.

Суслова затримали у Росії, і у 2010 році видали Україні. У 2012 Києво-Святошинський райсуд визнав Суслова та Батикяна винними, призначивши їм довічне ув’язнення. Суслов під час засідань суду поводився агресивно, погрожував судді та потерпілим, ображав Україну («**аная Х**ляндия уже вообще достала!», – ці слова Суслова потрапили на відеозапис із зали суду).

«Антикорупційна правда»