рус   укр

Соцсети

Шапранівський Клондайк: як дерибанити без докорів сумління

Нескінченно можна дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода, і як дерибанять земельку в Держгеокадастрі. Не дарма кажуть, що колишніх працівників там не буває – варто раз потрапити «до корита» і ти туди вхожий навіки.

Сьогодні йтиметься про Шапрана Ігоря Анатолійовича, який показав свої таланти ще за часів уряду Гройсмана, бувши керівником Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області. Згодом час та обставини змусили його ненадовго відійти у тінь, однак яким феєричним та надприбутковим видалося повернення! Цього разу апогею майстерності розпилювання вдалося досягти під патронатом Романа Лещенка, утім, вже не в Херсоні, а у Миколаєві – формально на позиції начальника відділу, за фактом на дерибані усіх земель Миколаївської області, побудові нових корупційних схем та палкій сепаратистській дружбі. Як ви вже встигли зрозуміти, наш герой не гребує нічим, але про все по черзі.

З приходом до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Ігоря Шапрана, який обійняв посаду заступника начальника управління – начальника відділу землеустрою та охорони земель, для організації та проведення земельних торгів він залучив свої «кишенькові» підприємства: ТОВ «Агро Хаммер Прайс» та ФОП Карпенко Н. І., які на постійній основі перемагають у всіх можливих конкурсах з відбору виконавців земельних торгів та розробки проектної документації, попри те, що пропозиції інших учасників конкурсу можуть бути врази вигіднішими. Ситуація склалася так, що миколаївські підприємства, які виконували роботи із землеустрою та проведення земельних аукціонів починаючи з 2012 року, на сьогодні вже навіть не допускаються до участі в конкурсах.

Один показовий (з нескінченого переліку прикладів) випадок: 25 січня 2021 року у конкурсі з відбору виконавців перемагає ТОВ «Агро Хаммер Прайс» з вартістю послуг на проведення торгів 6 тис. грн за лот. У той час, коли решта учасників вказали 0 грн. Аналогічна ситуація у Херсонській області: ФОП Карпенко Н. І. перемагає у конкурсі на 71 земельну ділянку, із вартістю виготовлення документації 18 тис. грн за книжку, у той час, коли інші учасники пропонували 5 тис. грн.

Таким чином, завдяки злагодженому тандему Шапрана та Колесніка, який станом на сьогодні є начальником Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, наразі ТОВ «Агро Хаммер Прайс» та ФОП Карпенко Н. І., які свого часу встигли попрацювати у партнерстві, – фактично є монополістами на ринку послуг з землеустрою та проведення земельних аукціонів у Миколаївській області і це пори те, що вищевказані дії є протиправним, мають ознаки потенційного та реального конфліктів інтересів, визначених Законом України «Про запобігання корупції». Але це так званні «квіточки», якщо не брати до уваги факт, що координаторами та виконавцями цієї корупційної схеми є родина ліпшого друга Ігоря Шапрана – Карпенки в складі подружжя Олександра і Наталії та їхньої доньки.

Шапран затягнув Карпенка в цю тему ще за часів свого правління на землях Херсонщини. Ба більше, з його легкої подачі Олександр Карпенко встиг побувати очільником Херсонської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру». До цього – засвітитися у списку кандидатів у депутати Красноперекопської міської ради Республіки Крим першого скликання, висунутого Кримським регіональним відділенням Політичної партії ЛДПР – Ліберально-демократичної партії Росії по єдиному виборчому округу під № 4. Ну і вишенька на торті – свого часу ФОП Карпенко Н. І. була зареєстрована в окупованому Криму, вид діяльності 52.62.0 – роздрібна торгівля з лотків та на ринках. Однак час іде і треба йти з ним в ногу, тому перекваліфікація не забарилася і тепер ФОП Карпенко Н. І. спеціалізується на діяльності у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданні послуг технічного консультування в цих сферах. З огляду на усе вищезгадане, здається, що тут вже варто було б і зупинитися, утім такий кінець можливий для пересічного громадянина, але аж ніяк не для безпринципного і ласого до дерибану Шапрана.

 

Певно кожному з нас доводилося чути про навколишнє середовище, природні комплекси, ландшафти, заказники, пам’ятки приромиколаївськади, тваринний і рослинний світ, все те, що становлять природно-заповідний фонд України? Виявляється ні. Для тандему Колеснік-Шапран таких об’єктів не існує. Адже саме серед їхнього переліку останній бачить сільськогосподарську землю та безжально пилить її для себе та своїх старших колег, решта – виставляється на торги.

Так, серед переліку ділянок державної власності, права на які буде виставлено на земельні аукціони Головним управлінням Держгеокадастру в Миколаївській області, понад половину становлять природні степи та долини річок, які охороняються в Україні відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції. Двадцять ділянок належать до затверджених територій Смарагдової мережі. Ділянка з кадастровим номером 4820985000:07:000:0093, загальною площею 100 га, взагалі є однією з найбільших степових цілин Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», а отже, є територією природно-заповідного фонду. Окрім цього із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на аукціоні виставлені і 4 лісосмуги. Цей перелік можна продовжувати довго, а чи настане колись таким діям кінець? Питання поки риторичне.

Недарма подейкують, що Шапрана кришує сам Арахамія і тому його кандидатуру наразі розглядають на посаду керівника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, а там і до Голови недалеко. Кадр справді цінний, безпринципний: і з сепаратистами дружбу водить, і заповідні землі вправно нарізає, одним словом – торгаш, який заради грошової винагороди готовий на все. Далеко піде!