рус   укр

Соцсети

Як Володимир Дідух «Вова Морда», незважаючи на санкції Зеленського, утримує контроль над митницею

Володимир Дідух

Говорімо відразу і без жартів. Що таке «санкції Зеленського», які він із помпою проголосив 2 квітня, хоча, якщо справді серйозно, то мав би їх оприлюднити в День сміху 1 квітня.

Це абсолютно нічим не вмотивована, юридично безграмотна, пафосно-показушна ІМІТАЦІЯ боротьби з корупцією і контрабандою, а публіка, обрана на роль «жертовних баранів», підбиралась за принципом дитячої гри «чу-ва-чі», або за прогнозовано диким бажанням поміняти «чужих пацанів», які сидять на кримінальних потоках, на «своїх пацанів», які МАЮТЬ сидіти на контрабандних потоках. Оскільки в жертовній десятці, яку поклали на олтар зеленого популізму, є прізвища і двох мешканців Львівщини, то ця тема має бути для їхніх земляків дуже цікавою…

Отже, 2 квітня, в Україні було запроваджено персональні санкції щодо осіб, яких, «за аналітичними даними СБУ та апарату РНБО», називають топ-десяткою української контрабанди. В санкційному переліку Ради національної безпеки та оборони опинилися двоє львів’ян — бізнесмен Володимир Дідух, якого в кримінальних колах знають на прізвисько «Вова Морда», та колишній митник і депутат Львівської облради Іван Бокало. РНБО повідомила, що в них, як і в решти восьми гіпотетичних «контрабасівців», заблоковано активи та майно. Секретар РНБО Олексій Данілов назвав імена цих людей: Бокало Іван, Пересоляк Валерій, Кушнір Юрій, Єрімічук Олександр, Фірманюк Орест, Альперін Вадим, Чудаков Олександр, Шерман Віктор, Кравченко Олександр, Дідух Володимир. Окрім цих людей, санкції ввели проти 68 компаній, пов’язаних із ними.

Після засідання Ради національної безпеки і оборони від роботи відсторонили понад 100 працівників Держмитслужби, серед яких — 17 керівників митниць і митних постів.

У Держмитслужбі повідомляють, що, окрім персональних санкцій щодо кола осіб, діяльність яких пов’язують із контрабандою, вживають заходів щодо посадових осіб митних органів, що можуть бути причетними до корупційних діянь. Зокрема, у територіальних органах відсторонені:

— на Одеській митниці — 22 працівники;

— на Закарпатській — 23 працівники;

— на Київській — 8 працівників;

—  на Волинській — 23 працівники;

— на Галицькій — 46 працівників;

— на Буковинській — 3 працівники.

Для тих, хто в темі, ця цифра — смішна. 100 співробітників митниці з 12 ТИСЯЧ — це смішно. 60 відсотків з них — просто статисти. Їм згори надходить дзвінок: «Цю фуру (в якій, скажімо, сигарети) не чіпати!» Вони й не чіпають. А їхнє пряме начальство на митниці, яке передало їм вказівку з Києва, теж ніхто не чіпає. Бо, борони Боже, заговорять…

Такі рішення РНБО прокоментував голова Служби безпеки України Іван Баканов на сайті СБУ: «За матеріалами Служби безпеки України буде вжито низку заходів щодо припинення діяльності контрабандних угруповань, до яких входять як юридичні, так і фізичні особи. Служба безпеки чудово розуміє, наскільки важливою для держави є боротьба з контрабандою. Саме тому ми приділяємо їй особливу увагу. І результати роботи це підтверджують. Так, упродовж

2020-го та двох місяців 2021-го року за матеріалами СБУ вилучено предметів контрабанди та порушень митних правил на 534 млн гривень», — заявив Іван Баканов.

Але лейтенант Баканов чомусь забув згадати, що один із його підлеглих генералів безпосередньо причетний («в долі») до так званої «поштової контрабанди» (підказка — фірма у своїй назві має слово «пакет»), та ще й курує регулярне вивезення з України літаками бурштину! Чому ж він до нього не вжив «низку заходів»? Гомеричний сміх.

Ці «санкції» — за результативністю як «Ганьба!» на мітингу

Спочатку дозволю собі висловити емоційний ряд щодо самого факту цієї події. Перед нами типовий зразок викличного, примітивного, пустопорожнього і мерзенного популістичного шоу зразка «95 Кварталу» з елементами ідіотизму та клоунади. Тепер давайте я це все вмотивую. Для того, щоб РЕАЛЬНО запакувати за ґрати цілу низку осіб, які справді причетні до процесів контрабанди ((італ. contrabando, від contra «проти» і bando «урядовий указ») — незаконне перевезення (та ін. переміщення) товарів або/та інших предметів через митний кордон (державний кордон)), потрібні тривалі розслідування, документування фактів, рішення судів — це процес довгий, зважаючи на наявність фінансів у звинувачуваних — непростий і довгий, і не факт, що у висліді буде обвинувачувальний вирок. А так уклоніст Зеленський, який РОКАМИ виконував волю Коломойського, почав робити «сєріал про санкції», як він уже робив серіали про закінчення війни («Главноє — пєрєстать стрєлять!»), зниження тарифів («Кінець епохи бідності!»), перемоги над коронавірусом («Чемпіони з боротьби проти ковіду!»), і тепер кожної п’ятниці народ бігтиме до телевізійного «ящика Пандори» плескати в долоні! Не вірите? Цитую: «Президент України Володимир Зеленський шкодує, що засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), на яких традиційно запроваджують санкції, проходять лише раз на тиждень. «Після кожного п’ятничного засідання РНБО я шкодую тільки про одне — що в нас не сім п’ятниць на тиждень», — написав він у своєму Instagram у суботу, 3 квітня. «Чорна п’ятниця настала для низки юридичних і фізичних осіб. Передусім мова про контрабанду», — радісно повідомив електоратові Зеленський і додав, що «в Україні з’явилась «своя версія чорної п’ятниці — в цей день особи, що займались великим розпродажем стратегічних підприємств України, природних ресурсів, високих державних посад, торгували безпекою, стабільністю та майбутнім нашої країни, отримують по заслугах». Зеленський також додав, що «українська чорна п’ятниця проходить не раз на рік, а майже щотижня».

Читайте также: Дідух Володимир: Митниця нова, а «морди» ті самі. Частина 1

Якщо так піде далі, то незабаром почнуть застосовувати санкції і проти вбивць та ґвалтівників, а після повторного вбивства чи зґвалтування — сакції 3-ї, 2-ї та 1-ї категорій! Уявіть собі, санкції проти 10 топ-вбивць,

10 топ-розбійників, 10 топ-ґвалтувальників. Пам’ятаєте як ексшоумен кричав на митників: «Ану, вийди звідси, розбійнику!»? То — the show must go on?  Бо, погодьтесь, ситуація парадоксальна: СБУ знає про ЗЛОЧИНИ, які коять певні люди через свої фірми, але наслідком цих глибоких і, не побоїмось цього слова, аналітичних знань стали не кримінальні справи і нари для винуватців, а якісь міфічні «санкції», вислідом яких є звичайне клоунське кривляння і більше НІЧОГО! Це просто новітній юридичний прецедент, бо як так піде й далі, то настане час, і санкції Зеленський вводитиме і замість штрафів за порушення ПДР, чи санкції РНБО запроваджуватимуть за завищені ціни за опалення і всю комуналку! Те, що комусь подобається знущатися над здоровим глуздом, стає не витребеньками зеленого шапіто, в загальноукраїнською серйозною проблемою.

Не відкидаю, що вся ця бурхлива «діяльність» РНБО з боротьби з контрабандистами, яких Зеленський обіцяв побороти до кінця 2019 року, спрямована на те, щоби відволікти увагу від провалів Зе-команди і мінімізувати наслідки майбутньої прем’єри розслідування Bellingcat щодо «вагнерівців»; спробувати замінити на контрабандній шахівниці активних «пішаків», бо недавній скандал замовлення одним зеленим полковником СБУ іншому зеленому полковнику СБУ побиття зеленого генерала, начальника управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова,  який нібито «віджимав» «їхні» контрабандні потоки під себе, — яскравий приклад цього. Між іншим, частина коштів від контрабанди знаєте куди йде? Правильно – в Росію! Хтось з есбеушниників відважиться мені заперечити? Думаю –  не ризикне… А ви, хлопці з СБУ, як маєте ДОКАЗИ — то затримуйте корумпованих митників і садіть у в’язницю з конфіскацією майна, а не вводьте фейкові санкції «надутих щік»!!! Бо так же можна і не зупинитись і випадково загнати всіх підсанкційних бізнесменів на стадіон, перетворений на концтабір!

Юридичний «прикол» як основа антикорупційної бутафорії

Експерти вмотивовано вважають, що за українським законодавством контрабанда може розглядатися як економічний злочин, передбачений Кримінальним кодексом, або як адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене відповідними статтями Митного кодексу. Контрабандистом може бути визнана тільки та особа, вина якої у незаконному переміщенні через митний кордон культурних цінностей, зброї чи різноманітних товарів встановлена судом.  Що ж можуть отримати фізичні особи і фірми, які потрапили під жорна зеленого популізму? В мотиваційній частині юристи зеленої сваволі прогнозовано посилаються на… попередників!!! Зокрема згадується указ президента Петра Порошенка від

28 квітня 2017 року, яким вводилось у дію рішення РНБО, що містило перелік з 1228 осіб, проти яких Україна застосовувала санкції. Частина з цих осіб — це справді громадяни України. Також наводиться перелік українців, проти яких були запроваджені санкції в 2017 році, наприклад, Бідняк В’ячеслав Васильович, керівник громадських радикальних рухів «Лівий сектор» та «Дніпро, вставай», Білоус Діна Володимирівна, Бойченко Олександр Борисович, Бондарець Оксана Володимирівна.

Але одночасно зазначено, що більшість із них отримали санкції ЗА АКТИВНІСТЬ В ОКУПАЦІЙНИХ СТРУКТУРАХ так званих «ДНР» і «ЛНР»!!! Вводити санкції дозволено і проти громадян України, якщо вони є суб’єктами, які ведуть ТЕРОРИСТИЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ, або належать до кола суб’єктів, які створюють загрози національній безпеці, сприяють терористичній діяльності.  То що, Дідух і Бокало, попри всі свої гріхи вольнії і невольнії, теж брали участь у таких окупаційних структурах?!! Звичайно — ні!!! В терористичних? Теж ні. То чи ЗАКОННО були введені санкції проти перелічених кумедним п’ятничним глашатаєм псевдоправди? Відповідь однозначна: НІ. Все, що зробила РНБО під проводом колишнього шоумена, — імітація, бутафорія, яка в разі торжества букви закону призведе тільки до величезних виплат державою з ДЕРЖАВНОГО бюджету величезних компенсацій звинувачуваним, які, не встигнеш оком кліпнути, стануть потерпілими!

Які правові наслідки може мати рішення РНБО про «контрабандистів», адже для боротьби з контрабандою в Україні передбачені інші інструменти? DW звернулась до фахівця з кримінального права, доктора юридичних наук, експерта Центру політико-правових реформ Миколи Хавронюка.

DW: Пане Хавронюк, чи поширюється закон про санкції на громадян в Україні, якщо їхня ймовірна діяльність не пов’язана з загрозами національній безпеці чи тероризмом?

— Якщо це злочин чи адмінправопорушення, то вчинення діяння має бути підтверджене доказами, тобто є відповідний юридичний порядок притягнення до відповідальності. Якщо ж цього немає, то викликає певну підозру, що без дотримання цього порядку накладені якісь санкції. У чому вони полягають? Важко пояснити за браком інформації.

— Окрім санкцій, повідомляється ще й про відсторонення митників від роботи…

— Якщо відсторонені від посад близько ста митників, то це також мало б бути лише у контексті дисциплінарної відповідальності за відповідними процедурами. Або могло б бути застосоване антикорупційне законодавство, яке також передбачає тимчасове відсторонення співробітника від виконання своїх посадових обов’язків. Якщо цього немає, то виникає питання — за якими законами діють представники РНБО?

— Як офіційно повідомляє Державна митна служба України, від виконання своїх посадових обов’язків після засідання РНБО на підставі листа управління внутрішньої безпеки Держмитслужби відсторонені понад 100 працівників митниць, серед яких 17 — керівники митниць та митних постів.

— На підставі «листа» жодну особу не можуть притягнути до відповідальності.

До відповідальності можна притягнути в порядку, передбаченому Митним кодексом України щодо роботи митників. За цією процедурою має бути створена певна комісія, в особи мають бути взяті пояснення, повинні бути свідки, вивчені документи. РНБО не може втручатися в цей порядок і чинити по-своєму, бо ж є закон.

— Яка ймовірність того, що фігуранти цього списку РНБО оскаржуватимуть і успішно оскаржать у судах це рішення РНБО?

— Те, що вони оскаржуватимуть це рішення, сумнівів немає. Однак чи позитивно для себе, треба мати більше інформації, аби сказати про це ствердно.

— У довгостроковій перспективі такий підхід виправданий? Адже зараз відзвітували, що контрабанду перекрили чи побороли, а через рік люди з санкційного списку виграють у судах чи у ЄСПЛ щодо неправомірності застосування санкцій, і державі доведеться сплачувати компенсацію за такі швидкі і сумнівні рішення про санкції.

— Рано чи пізно в правовій площині усе має стати на своє місце. Якщо не було правових підстав до застосування санкцій, то рано чи пізно суди поставлять усе на місце. Однак за цей час на відповідному ринку можуть змінитися гравці й правила. Можливо, розрахунок на це: витиснути одних, аби зайшли інші.

— Тобто відбувається своєрідний переділ цього тіньового ринку руками РНБО?

— Ймовірно і таке.  Аби не гадати, президент і секретар РНБО  повинні щоразу виходити і розповідати детально про правові підстави для  вчинення цих дій, про ризики, про те, на чому ґрунтується їхня впевненість, що це не буде скасовано судами тощо. А ми ж лише чуємо заклики та пафосну риторику без конкретних пояснень».

Керівник адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» Ростислав Кравець каже, що навіть наявність списку «топ-корупціонерів», про яких в СБУ, виявляється, знали, зумовлює питання. «За контрабанду можна спокійно притягати згідно з ККУ, статей вистачає. Це й ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, і організація схем тощо. Тобто, і без санкцій РНБО контрабандистів уже давно можна було пустити по етапу. Але цього не зробили, а це означає, що до певного етапу все всіх влаштовувало.. Що могло статись тепер? Тільки те, що куратори в якийсь момент виявились незадоволеними віддачею від митниці й захотіли системно перебудувати цей бізнес, прибравши одних «менеджерів» і замінивши їх  іншими», — каже Кравець.

Дідух і Бокало: санкції для тих, «кого не шкода»

Тепер, власне, про наших земляків, які потрапили в ТОП-10. Обидвох знаю особисто.  Грошей в них НІКОЛИ не брав. Ні сольдо. Тому спробую бути максимально лаконічним. І, перемагаючи почуття остраху, — об’єктивним. Спершу про Володимира Дідуха, знаного в кримінальних колах як «Вова Морда».

Народився у 1967 році. Реально тюремних нар не «нюхав», через що мені не зовсім зрозуміло, чому його називають «кримінальним авторитетом». Перебуває у тривалому і затяжному багаторічному конфлікті з львівським бізнесменом Богданом Копитком. Не раз його затримували співробітники міліції за низкою звинувачень, але, окрім відсидки 8 місяців в СІЗО у 2001-му, — жодного іншого досвіду спілкування із заґратованим світом у Володимира Дідуха нема. На перші ролі Дідух вибився після вбивства в 1998 році Олександра Пстиги, якого у Львові знали на прізвисько «Птєнєц» і до «бригади» якого «Морда» мав пряму причетність. Дідух пережив кілька замахів на своє життя, під час яких діставав кульові поранення з пістолета і автомата в руку, плече та голову. Вважається фінансовим підґрунтям українського «злодія в законі» Андрія Нєдзєльського («Львівського», або «Нєдєлі»). Перебував також у затяжному бізнес-конфлікті з колишнім народним депутатом від ВО «Свобода» Ігорем Кривецьким, якого багато хто в кримінальному світі називає «Пупс». Подробиць конфлікту, з метою самозбереження, не буде. На мою думку, однією з причин появи прізвища «Дідух» у Зе-санкційному списку є його хороші стосунки з олігархом Ігорем Коломойським. «Морда»-контрабандист – це інформація на рівні анекдоту. Чи причетний Дідух до контрабандних «двіжів»? Будьмо максимально точними: через Львів і Волинь контрабандними схемами займався ЗЯТЬ «Морди» пан Г., але оскільки когось треба було вписати в документ, то вирішили, що це буде Дідух. Бо «Какая разніца?» А чому ніхто не згадав про “Шегині”, через які на Львівщині йшли основні потоки “контрабасу”?! Може хтось з оперативників СБУ, які готували списки для РНБО, з них пояснить, а яким чином в документі з’явився «Морда», але чомусь не потрапив наш земляк з прізвиськом «Дипломат», який має термінал на кордоні з Польщею?! Бо повірити в те, що це знаю я, але не знають «бійці невидимого фронту» — НЕРЕАЛЬНО!

Івана Бокала знаю менше. Народився 1965 року. Загалом був відомий як старший інспектор відділу технічних засобів контролю Львівської митниці. Ексначальник Рави-Руської митниці та колишній депутат Львівської обласної ради від тигіпківської «Сильної України». Є доволі заможною людиною. Один із найрезонансніших скандалів, який зворохобив громадськість — через інформацію про пишне весілля доньки митника Івана Бокала у Трускавці, для якого біля готелю «Ріксос-Прикарпаття» на урочистостях побудували цілу стіну з живих квітів, столи бенкетної зали оформили блискучим камінням, а в готель молода пара прибула на вертольоті. Виправдовуючи цей нечуваний розмах, Іван Бокало тоді зазначив, що не працює у «Львівській митниці» з грудня 2010 року,  останнім часом має приватний бізнес і працює юрисконсультом на фірмі «Автосвіт». Мої джерела з ноткою заздрощів кажуть, що «Іван Бокало знав на митниці все і всіх і міг би кредитувати Україну не гірше від МВФ». Чому САМЕ ТЕПЕР ексмитник потрапив у Зе-санкційні списки — ніхто з втаємничених достеменно не розуміє, хоча й підтверджують, що він останні роки активно «возив» через Краківець, і саме через це його ім’я в середовищі контрабандистів і митників стало просто крилатим. Власне через це воно і потрапило в Зе-санкційні формуляри. Бо в Україні настала пора міняти відомі імена на ще не «засвічені». Це і є одним із наріжних каменів зелених псевдореформ.

Більшість спостерігачів висловлюють здогад, що і Дідух, і Бокало потрапили в Зе-списки за принципом «запишемо тих, кого не шкода», бо треба ж світові показати хоч якусь роботу?

ПОВНА ЗАЧИСТКА! Під «своїх»?

За інформацією джерел «Ратуші», імен «бізнес-прокажених» (саме так в кулуарах називають тих, хто потрапив у цей дивний документ) мало бути значно більше, в тому числі і з числа наших земляків. Але справжніх кураторів і засновників «схематозних» тем там просто нема. Є три головні особи до яких в цій царині найбільше питань:: Ігор Калєтнік, Ігор Павлюк (друг Зеленського ще з часів 95 Кварталу) і Степан Дериволков – професіонали своєї справи. Вони, перепрошую, чому відсутні в цьому списку? А ви як думаєте? Маєте сумнів, що, як стверджують нині вороги Зеленського і К, деякі прізвища злітали просто на засіданні РНБО? Я — ні. І твердо переконаний — ЧОМУ САМЕ. Точніше — чому їм випала саме така ДОЛЯ… Для любителів простоти — вони просто відкупились. Бо принаймні «допущені до столу» кажуть, що панам Шерману і Альпєріну перед засіданням РНБО телефонували і пропонували за грубі гроші зняти їх прізвища зі списку, але ті з невідомих відмовились, не виключено, що вважали це «розводняком». Виявляється, усю цю дурю з санкційним списком (на замовлення зацікавлених осіб, котрі просто таким чином прибирали конкурентів) організував П, один з товаришів Зеленського, якого небезпідставно в ОП вважають алкоголіком і примітивним аферистом. Всі, хто в «темі» над Зе-санкційним папірцем просто нестримно реготали. А Зе, не виключено, щиро вважав ці усмішки проявом радості хоч від них чогось РЕАЛЬНО зробленого, хоча насправді це була люта підстава і шоумена просто використали всліпу на підтанцьовках!

Плюс — спроба централізувати контрабандні потоки в ОДНИХ руках, а не розпорошувати їх між «митними феодалами». Знаєте, КОЛИ САМЕ такі спроби вже робились? Все правильно — коли митницю курував мій земляк зі села Сокільники, нині підсанкційний Тарас Козак. Вам смішно? Мені щось не дуже.

Перебування в списку типу-контрабандного «Морди» (який порівняно з Альперіним — мала дитина) чи «секонд-митника» і «місцевого ескобара контрабасу» Бокала — це звичайне окозамилювання, головною метою якого є перерозподіл контрабандних потоків «під своїх» із використанням санкційної димової завіси для «лохів» за якою, насамперед, сховались спеціально навчені «есбеушники» (які дуже часто й є першими особами в контрабандних схемах) і зелені від вірнопідданства бізнесмени, котрі просто сплять і мріють «грабувати награбоване»! Санкції накладені за рішенням суду? Ні. За оперативною інформацією СБУ? Так! Для того, щоб стало зрозуміліше: скажімо, у мене є оперативна інформація, що громадянин Володимир Олександрович Зеленський перебуває в тісних ділових стосунках з громадянином Ігорем Валерійовичем Коломойським, якого судова система США підозрює в скоєнні низки серйозних фінансових злочинів проти громадян США та інших країн. У зв’язку з цим, пропоную РНБО накласти санкції на громадянина Володимира Олександровича Зеленського і блокувати всі його активи, а, про всяк випадок, і пасиви. Абсурд? Поза всяким сумнівом. Моя так звана «оперативна інформація» правдива? На 100 відсотків!!! Ці псевдосанкції, як місячні у жінок: завдають тимчасових незручностей, але потім минають. Бісить інше: багато справді розумних людей сидять з опущeними блідими обличчями й зиркають на оратора зі змішаним почуттям страху, огиди і нeдовіри. Мовляв, невже ТАКЕ може відбуватися наяву?!! Усі вони розуміють, що це примітивна вистава для «лохів» і президента США Байдена, якого теж наївно вважають «лохом», а її режисерами є купка невдах із провінційного шапіто. До речі, американці регулярно отримують інформацію про ВСІ  КОНТРАБАНДНІ ТРАНСАКЦІЇ, тому спроба накидання їм локшини на вуха буде суворо покарана вже найближчим часом

Політолог Тарас Чорновіл: «РНБО. Санкції проти контрабандистів? Приїхали… Які ще санкції? Є докази, то садити треба. Нема доказів — шукати, розкопувати й потім садити. Або закривати оперативні справи, якщо не підтвердиться. А не ганьбитися цією показухою. Та не гратися в настільки неприховані мафіозні ігри. Там же все РНБО було присвячене зачистці кримінально-корупційного поля від конкурентів (усіляких пригодованих Альперіним митників) у інтересах Павлюка. Жодних змін у плані економічної безпеки, чим мало б займатися РНБО. Тільки створення тепличних умов для своїх наближених корупціонерів та контрабандистів з павлюківського клану, що контролює кілька десятків нардепів у фракції Слуг Зеленського. Мафія і не більше. Та ще й мафія з примітивною клоунадою».

Ніхто ніколи не зважиться поставити керівника (керівників) митниці, який не піде на змову з контрабандистами з метою особистої наживи. Ніхто не відважиться порушити «закон контрабандної омерти», бо може отримати за це надприбуток – кулю в голову. Ми повинні розуміти — ставки у цій грі надвисокі. На кону — МІЛЬЯРДИ доларів США!!! І мова не про поповнення бюджету України, адже основні обігові кошти корупційних митних схем — це «чорний нал», який підрахувати чи на який накласти «санкції» НЕМОЖЛИВО!  А от змінити порядок обігу цих божевільних коштів — запросто. Саме тому в незрозуміло за яким принципом складений список не потрапили «аграрні барони», «сигаретні герцоги» (по Львову з Києва, щоправда, надійшла команда: «Дим — повний STOP!!!»), «спиртові падишахи» і «нафтові королі». Їм намагаються тонко натякнути, що в головному Офісі держави — амбіційні плани. Щоправда, там, на жаль, під керівництвом єрмаків змінюються не основні правила гри, а лише «смотрящі» та головні тримачі «злодійського общака».

Микола САВЕЛЬЄВ, «Власть»

«Санкції проти контрабандистів» передбачають:

— обмеження на розпорядження власним майном;

—  заборону на торговельні операції, перевезення чи транзит вантажів;

—  обмеження на виведення коштів з України;

—  припинення виконання зобов’язань за контрактами;

—  відкликання ліцензій та дозволів;

—  заборону на видання нових ліцензій та дозволів;

—  недопуск до приватизації, оренди, ринку цінних паперів;

—  припинення торговельних угод, спільних проєктів та заборона на передачу технологій;

—  заборону на використання суден в територіальних водах України.

Які львівські підприємства потрапили під санкції за рішенням РНБО

13 компаній, пов’язаних, з Іваном Бокалом та Володимиром Дідухом, потрапили до списку юридичних осіб, стосовно яких застосовані санкції, що передбачають блокування активів, припинення торговельних операцій, анулювання ліцензій та дозволів на діяльність компаній та інші заходи.

Перелік фірм, щодо яких застосовані санкції, зазначаються в Указі президента України:

— ТзОВ «Грумбо». Основний вид діяльності —  посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Її власник — львів’янин Андрій Юр.

— ТзОВ «Магнез». Основний вид діяльності — неспеціалізована гуртова торгівля. Кінцевий бенефіціарний власник — львів’янин Владислав Олесюк.

— ТзОВ «Равтранс Логістик». Основна діяльність — сфера ремонту та надання в оренду вантажного транспорту. Засновники фірми — мешканці Жовківщини Ганна та Василь Бокало.

— ТзОВ «Спільне українсько-польське підприємство «Равтранс». Основна діяльність — обслуговування, ремонт та надання в оренду вантажних автомобілів. Власники — мешканці Жовківщини Ганна Бокало та Віктор Гнідець.

— ТзОВ «Екогарант». Основний вид діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Засновник фірми — мешканець Жовківщини Михайло Сліпець.

— ТзОВ «Фючерайз». Основний вид діяльності — посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Кінцевий бенефіціарний власник — львів’янин Ігор Огоновський.

— ТзОВ «Сервісцентробуд». Основний вид діяльності — «загальне прибирання будинків». Серед інших видів діяльності — гуртова торгівля та надання в оренду нерухомості. Її засновники — мешканці Жовківщини Ганна та Мар’яна Бокало.

— ТзОВ «Екогарант». Основний вид діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Засновник фірми — мешканець Жовківщини Михайло Сліпець.

— ТзОВ «Імперопт Торг». Основний вид діяльності — посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Кінцевий бенефіціарний власник — мешканець Хмельницької області Ігор Лавров.

— ТзОВ «Експром-Торг». Основний вид діяльності — посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Кінцевий бенефіціарний власник — львів’янка Олександра Даниляк.

— ТзОВ «Воллі Вест». Основний вид діяльності  — посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Кінцевий бенефіціарний власник — львів’янка Стефанія Бокало.

— ТзОВ «Джарум». Основна діяльність у сфері неспеціалізованої гуртової торгівлі. Кінцевий бенефіціарний власник — мешканець Хмельницького Сергій Біда.

— ТзОВ «Інтерімп». Основний вид діяльності  — посередництво у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Кінцевий бенефіціарний влансик — мешканка прильвівського села Липники Тетяна Кіц.

ratusha.lviv.ua