рус   укр

Соцсети

Що собою являє обрізна дошка?

На сьогоднішній день застосування в будівельних роботах пиломатеріалів стає все більш популярним. Вони відрізняються різноманіттям форм і кольорів, універсальністю в застосуванні, хорошою зносостійкістю і іншими експлуатаційними характеристиками. Обрізна дошка https://drova-kiev.in.ua/ua/pilomateriali/doshka-obrizna/tovschyna-25-mm є одним з таких матеріалів. Це екологічно чистий матеріал, що володіє стійкістю до природної усадки.

ЩО СОБОЮ ЯВЛЯЄ ОБРІЗНА ДОШКА?

Суха обрізна дошка вважається одним з найпоширеніших пиломатеріалів. Її часто застосовують під час укладання фундаменту, а також при спорудженні конструкції покрівлі, при монтажі перегородок і несучих стін. Нічим її не заміниш і під час оздоблювальних ремонтних робіт. Щоб виготовити таку дошку, колоду розпилюють з декількох сторін. Все потрібно робити, згідно зі встановленими нормами.

Готові бруси добре висушують, щоб рівень вологості в них не перевищував 10%.

Пиломатеріали досить довговічні. Вони бувають різної якості. Все залежить від сфери їх застосування:
1. Для чорнових робіт підходить дошка низької якості. Вона так само практична і довговічна. Але дефекти, які не заважають будівельному процесу, не прибирають.
2. Для оформлення зовнішньої обробки використовують тільки дошку вищого сорту.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОБРІЗНОЇ ДОШКИ

Проводять обрізну дошку за встановленими ГОСТом стандартам. Деревину беруть з листяних і хвойних порід. Вона має три і п’ять категорій якості відповідно. Найкращим вважається пиломатеріал добірного сорту, який умовно позначають «О». Решта сортів обов’язково вказують на непрезентабельній стороні дошки. З матеріалу першого сорту виготовляють двері, сходи і віконні рами. Другий сорт використовують для побудови несучих конструкцій і настилів. Третій сорт підходить тільки для несучих стін. Четвертий призначений для будь-яких дрібних заготовок.

Плюси пиломатеріалів.

Даний пиломатеріал має кілька переваг. Серед них:

  • хороша несуча здатність, яка дозволяє використовувати дошку для виготовлення міцних, але легких конструкцій;
  • швидкість і зручність монтажу-дошку монтують в складні конструкції за допомогою монтажних кріплень;
  • натуральне походження деревини.

Обрізну дошку досить широко використовують в будівельних роботах. Вона застосовується для монтажу декоративних конструкцій і перегородок. Дубова обрізна дошка буває різної якості, тому її можна використовувати на будь-яких етапах ремонтних робіт. Це допоможе заощадити час і кошти, призначені для виконання більш складних робіт. Пиломатеріал вищого сорту рекомендують застосовувати тільки на видимих частинах споруд.