рус   укр

Соцсети

«Слуга народу» Павло Халімон у розпал війни придбав елітний особняк у центрі Києва та потрапив у скандал

"Слуга народу" Павло Халімон у розпал війни придбав елітний особняк у центрі Києва та потрапив у скандал

Заступник керівника парламентської фракції Слуга народу Павло Халімон придбав розкішний особняк вартістю мільйони гривень, оформивши його на іншу особу. Про це йдеться у розслідуванні Української правди.

Угода відбулася у червні 2022 року. Згідно з договором купівлі-продажу особняка на Печерських пагорбах у столиці, будинок разом із земельною ділянкою площею 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, з яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки — 3,8 мільйона гривень. Але згідно із сайтами продажу нерухомості, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50-60 мільйонів гривень.

Журналісти довідалися, що продавцем був архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко. За його словами, продажем будинку через ріелтора займався його брат. Особи покупців, Драбинко, мовляв, не знає. Особняк нібито продав дешевше, бо потрібні були гроші, а реальної ціни «ніхто не давав з багатьох причин».

За даними у закритому реєстрі, власником є не народний депутат Халімон, а громадянка Котеленець Анастасія Миколаївна. Про неї практично немає інформації в мережі, крім закритого облікового запису в Instagram. Водночас, за даними УП, у 2021 році у її власності з’явилося 45 земельних ділянок на Чернігівщині загальною площею близько 80 гектарів.

Також журналісти підтвердили, що Халімон дійсно постійно проживає в елітній нерухомості на Печерських пагорбах.

УП не вдалося отримати коментар ні від Халімона, ні від Котеленець: почувши питання, вони кинули слухавки.

Тим часом голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що нардепа Павла Халімона буде звільнено з посади заступника.

«Якщо ти народний депутат і маєш кілька зайвих мільйонів гривень, то ти маєш допомогти своїй країні. Це твій обов’язок. Тому, звісно, моральна складова цього вчинку суперечить нашим цінностям та нашому баченню того, чим під час війни має займатися народний депутат. За це Павла Халімона буде звільнено з посади заступника голови нашої фракції», — написав він у Telegram.

За словами Арахамії, щодо інших форм відповідальності, Слуга народу закликає правоохоронні органи розпочати розслідування та дати юридичну оцінку цим подіям.

Також у Слузі народу прийняли відставку депутата Халімона з посади голови партосередку у Чернігівській області. Про це повідомляє прес-служба партії.

Зазначається, що виконувач обов’язків голови Чернігівської обласної організації партії буде призначено незабаром відповідно до статуту партії.

«Рішення про обрання нового голови обласної організації буде ухвалено на конференції/зборах обласної організації у визначені статутом партії терміни», — пише прес-служба.

«Антикорупційна правда»