рус   укр

Соцсети

Соратник Януковича з податкової Андрій Головач продовжує тероризувати українців

Соратник Януковича з податкової Андрій Головач продовжує тероризувати українців

Село Романки на Київщині два роки тероризують тітушки. Кульмінація трапилася 10 жовтня під час обстрілу міста ракетами.

Тоді невідомі люди спортивної статури не дали людям можливості виїхати з котеджного містечка «Сонячна Долина», перегородивши мешканцям усі проїзди. Відео зняла журналістка Анастасія Кошман і воно потрапило у поле зору проекту «Ісландія» та телесюжет ТРК «Київ».

За словами Кошман, злочинне угруповання, що захопило дороги до будинків котеджного містечка, робить провокації, щоб вибити з мешканців гроші. Щоб мешканці не змогли нормально пересуватися, прямо на дорогах встановлені шлагбауми, не пропускають навіть комунальні та аварійні служби, а також швидку допомогу.

Головач – архітектор свавілля

Кошман стверджує, що ці злочинні дії відбуваються під прямим керівництвом колишнього начальника Державної податкової служби часів Януковича Андрія Головача, який уже раніше підозрювався у величезній кількості незаконних дій, у тому числі незаконному придбанні ЖК «Сонячна Долина» під Києвом. У 2016 році Генпрокуратура навіть досягла арешту котеджного містечка, але незабаром справа зійшла нанівець.

Головач довгий час був одним із важливих силовиків орбіти екс-президента Віктора Януковича, який був втіком, був заступником одіозного міністра доходів і зборів Клименка і генерал-полковником податкової міліції. Проросійський режим Януковича, здавалося, пішов у минуле, але його відлуння досі чути у селах Київщини. Клименко став обличчям корупції та здирництва, а Головач — одним із найзначніших здирників в Україні часів Януковича.

За даними Генеральної прокуратури, будучи грошовим пилососом Януковича в ті роки Клименко та його люди сконцентрували мільярди доларів, по суті видавлених із бізнесу, у 2013-2016 роках через рахунки сім’ї Головач пройшло сумарно 1,6 млрд грн.

Генерал податкової міліції ніколи не зміг би так швидко назбирати подібну суму, якби був просто чесним офіцером. Головачу також належить дорогий комплекс «Арена-Сіті» у самому центрі Києва. Власник великої торгової мережі Rozetka.UA Владислав Чечеткін прямо заявляв, що за часів Януковича Головач вимагав у нього гроші у розмірі 1 млн доларів, проте жодної відповідальності не поніс.

Чому Головач не відповідає за свої злочини?

Після 2014 року на адресу Головача було порушено цілу низку кримінальних справ, і в 2016 його було затримано військовою прокуратурою та СБУ. У 2017 році генпрокурор Луценко зазначив, що Головач дав зізнання, які ляжуть в основу звинувачень на адресу міністра доходів і зборів, що втік при Януковичі Олександра Клименка.

Проте зв’язки Головача та корупційні методи допомогли йому уникнути відповідальності. 2020 року син Головача навіть зміг забрати у держави 130 млн грн, які раніше були внесені його батьком як заставу за його звільнення.

Рішення було винесено Печерським районним судом, який уже давно активно критикується за цілий вал судових рішень з явним присмаком корупції та потурання соратникам Януковича. При цьому Головач-молодший посилався на те, що це було «помилковим рішенням», і навіть зажадав відсотки за перебування суми в держказначействі за кілька років. Таким чином, гроші вкрадені у людей висмоктуються ще й у держави безпосередньо, вважає Кошман.

Колаборант на прізвище Головач

Під час обшуку у 2016 році у Андрія Головача було виявлено погруддя Януковича-втікача, що дуже барвисто натякає на його погляди, лояльність до Росії та зрадників України. «Погруддя Януковича, на яке, очевидно, на ніч молився гр. Головач, йому не допоміг. Суд погодив його арешт із можливістю застави 200 млн грн. Клопотання про арешт інших затриманих суд розгляне завтра», — повідомив тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко.

Чи можна таким людям давати тероризувати людей під час війни? На чиєму боці був би Головач, якби окупанти закріпилися на Київщині надовго? Де Головач ховає свій другий паспорт із гербом РФ? Запитує журналістка Кошман.

Соратник Януковича та колишній податківець продовжує перебувати на волі та тероризувати людей. Здебільшого колеги Андрія Головача за злочинним режимом Януковича втекли з України після Майдану – адже по суті були не просто казнокрадами, а й активними проросійськими діячами.

«Ці події відбуваються під час війни прямо зараз. Коли невідомі люди з ОЗУ Головача займаються рейдерством у тилу, порушують закон і чекають на повернення Януковича щоб награбувати ще більше. Потрібно якнайбільше уваги до злочинних схем проросійських діячів на кшталт Андрія Головача, щоб наша країна програла війну і в країну повернулися порядки Януковича», — стверджує журналістка.

Ми не маємо жодного морального права допускати таке свавілля, тоді як наші солдати тисячами гинуть за кращу країну – безпечну, правову, демократичну та європейську.

«Антикорупційна правда»