рус   укр

Соцсети

У героя України Вячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у держзраді, знайшли російські фірми

У Героя України Вячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у держзраді, знайшли російські фірми

Герой України та президент «Мотор-Січі» В’ячеслав Богуслаєв, якого арештували за державну зраду, виявився власником російських компаній. Про це редакція 368.media  дізналася з декларацій бізнесмена.

Директор представництва «Мотор-Січі»  у Москві Петро Кононенко та В’ячеслав Богуслаєв володіють низкою підприємств у Росії. Зокрема компаніями: «Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС».

Попри військову агресію та окупацію Криму, російські компанії Богуслаєва продовжують працювати. Зокрема компанія «Борисфен»обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017 роки, за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 мільйони доларів на продовження строку роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В.

Великим покупцем стало ТОВ «Вертолітні комплекси та багатофункціональні системи» (ВКМС), яке зареєстроване у Москві. Ця фірма за один день, 3 березня 2022 року, отримала різні запасні частини для ремонту одного з найпоширеніших вертолітних двигунів, ТВ3-117ВМ, на суму понад 500 тис. доларів. Постачання велися через компанію D.O.O. Inzinjering-BN, зареєстровану у Боснії. Бенефіціаром ВКМС, за даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, є В’ячеслав Олександрович Богуслаєв (він контролює цю фірму через ТОВ «Лосиний острів», зареєстроване у Москві). Ще один акціонер «Лосиного острова» та ВКМС — Петро Іванович Кононенко, до 2016 року він очолював московське представництво «Мотор Січ».

Найбільшим російським покупцем продукції заводу з початку війни, згідно з даними ImportGenius, стало ТОВ «Пітер-Моторсервіс». Це універсальна торгова компанія, зареєстрована у Петербурзі двома громадянами росії. Через фірму Medipost з Гонконгу вона отримала ті ж вертолітні двигуни ТВ3-117ВМ вна суму близько 1 мільйона доларів. Крім того, вертолітні двигуни та деталі до них виробництва «Мотор Січ», за даними ImportGenius, поставлялася двом фірмам з Єкатеринбурга — «Веллкін» (через посередника Linker з ОАЕ) та «Уральському заводу цивільної авіації» (Turbochrome Ltd, Ізраїль; Kaleidoscope , ОАЕ). Уральський завод — один із найбільших російських виробників безпілотників. Його контролює підприємець Віктор Григор’єв — голова НК-Банку та давній партнер держкорпорації «Ростех», яка раніше мала УЗГА. За даними «СПАРК», завод постачає авіадвигуни Росгвардії та Федеральній митній службі.

У корпоративній власності Богуслаєва 20% фірми «Елвіст», 80% ТОВ «Лосиний острів», 90% ТОВ «МАП Юніон», ЗАТ «Юпітер-2» (країна реєстрації головного офісу – рф). Згідно з е-декларацією Богуслаєв є власником семи російських фірм, володіє акціями «Мотор-Січі», ПАТ «Неос Банк» та ПАТ «Васильївський хлібокомбінат», а також має корпоративні права на дев’ять інших компаній. Його дружина Олена Богуслаєва є власником ще п’яти фірм.

Згідно з єдиним держреєстром юридичних осіб, співвласниками фірми також є дві британські компанії – Geoford llp (Кардіфф, Уельс) та Dunkan Promotions ltd (Британські Віргінські острови). Директором фірми є Юрій Романенко.

Всі ці фірми відсутні в декларації, тому що не належать безпосередньо сім’ї Богуслаєвих. А таких офшорів на Британських Віргінських островах може бути безліч, ми простежили лише за одним ланцюжком.

Примітно, що представником фірми  Geoford llp є ніхто інший, як син зрадника – Олександр Богуслаєв. Компанії належить 10% голосів від загальної кількості голосів ТДВ «СК« Мотор-ГАРАНТ». Також офшору належить 23,9% акцій ЗАТ «Тера-ГАРАНТ», яка своєю чергою володіє 42,81% голосів «СК «Мотор-ГАРАНТ». А їй належить 63,76% акцій «Мотор-Банку».

Більше того, дві «британські» фірми  також є співвласниками компанії «Вікінг Запоріжжя». Сам  Dunkan Promotions разом зі страховою фірмою володіють ще однією фірмою «Новий оберіг». Фірма теж спеціалізується на страхуванні та здачі в оренду нерухомого майна. Також на офшорку зареєстрували компанію «Еліт-Агросвіт». Директором вважається той самий Юрій Романенко. І знаходиться вона все за тією ж адресою, що і «Вікінг Запоріжжя». Статутний фонд – 1,3 млн  гривень. Фірма, згідно з документами, спеціалізується на розведенні свійської птиці.

«Антикорупційна правда»