рус   укр

Соцсети

У Києві триває спроба рейдерського захоплення унікального НВП «Сатурн», – «Особливий погляд»

У Києві триває спроба рейдерського захоплення унікального НВП "Сатурн", – "Особливий погляд"

Науково-виробниче підприємства «Сатурн», що є одним з ключових для космічної галузі України, заявляє про спробу рейдерського захоплення з боку структур, близьких до так званого «смотрящего» за Києвом Дениса Комарницького. Про це говориться у сюжеті програми «Особливий погляд», що виходить на «5 каналі».

«Сатурн» є головним підприємством з модернізації стратегічної радіолокаційної станції в Мукачевому та Центру по роботі з дальніми космічними об’єктами Державного космічного агентства в Золочеві.

Основні потужності розміщені на 11 га землі в Києві. Свого часу керівництво «Сатурну» вирішило, що для повноцінної роботи підприємства достатньо декількох корпусів. Тому частину території вирішили віддати під забудову. Інвестором проєкту з будівництва житла на 8 га території НВП «Сатурн» мало стати ТОВ «Міськєвробуд».

Компанія мала, насамперед, розробити проєктну документацію та забезпечити ухвалення нового детального плану території. Однак так і не спромоглася виконати умови договору з «Сатурном», вказують журналісти. Натомість, за словами голови наглядової ради НВП «Сатурн» Володимира Чміля, хотіла почати будівництво без дозвільної документації.

«Через порушення умов договору керівництво «Сатурну» ще 2019-го відмовилось від співробітництва з «Міськєвробудом» і заздалегідь повідомило про це листами. «Міськєвробуд» нібито і погодився на розірвання угоди, але через 2 роки, коли всі строки оскарження в судах спливли, звернувся до господарського суду. Вимагає сплати штрафу – аж 234 млн грн. А це, фактично, – прямий шлях до банкрутства легендарного підприємства», – йдеться у сюжеті.

Товариство «Міськєвробуд» звернулось до Господарського суду Києва одразу із 10 позовами до «Сатурну», аби через систему розподілення суддів вийти на конкретного суддю, який ухвалить необхідне для товариства рішення, розповіли журналістам в компанії «Сатурн».

Директором «Міськєвробуд» є Валерій Лєвцов, чий рідний брат є свояком сина колишнього міського голови Києва Леоніда Черновецького – Степана. Лєвцов є бенефіціаром або підписантом у кількох компаніях, які журналісти так чи інакше пов’язують з Денисом Комарницьким, Степаном Черновецьким та Сергієм Кучером – колишнім головою столичної ДАБІ.

На підприємстві «Сатурн» вбачають у діях «Міськєвробуд» спробу рейдерського захоплення задля того, аби використати під забудову десяток гектарів київської землі.

Зазначимо, що до 2023 року Науково-виробниче підприємство «Сатурн» має повністю завершити створення радіоастрономічної приймальної та системи зв’язку, систем передачі та накопичення даних на радіотелескопі РТ-32 в Золочеві.

Фахівці хочуть, аби відновлений радіотелескоп увійшов до Європейської мережі радіоінтерферометрів з наддовгою базою, яка проводить унікальні дослідження космічних радіоджерел. Також в планах приєднатися до космічної програми NASA «Артеміда» з відправки людей на Місяць та поступового освоєння Марсу.

Якщо ж структурам, пов’язаним із Денисом Комарницьким, вдасться захопити підприємство, космічний розвиток України опиниться під загрозою, резюмують автори програми.

«Антикоррупционная правда»