рус   укр

Соцсети

Український нардеп Артур Герасимов підозрюється у приховуванні майна в Іспанії

Український нардеп Артур Герасимов підозрюється у приховуванні майна в Іспанії

САП за  участі детективів НАБУ повідомила про підозру у внесенні завідомо недостовірних відомостей до щорічної декларації за 2020 рік ще одному чинному народному депутату. Його дії кваліфіковані за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК.

Загальна сума незадекларованих нардепом відомостей становить майже 6,3 млн гривень. Зокрема, до виправленої декларації за 2020 рік депутат не вніс відомості про належні йому та його дружині двоповерхове житлове приміщення та паркомісце, які розташовані у Королівстві Іспанія, загальною вартістю 190 тис. євро, а також про наявність грошових активів у розмірі 1,6 тис. доларів, що були розміщені на рахунках в одному з українських банків.

Оскільки місцезнаходження нардепа невідомо, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135 КПК.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року НАЗК виявило, що співголова фракції «Європейська солідарність» Артур Герасимов вказав недостовірні відомості у декларації на суму 1,2 млн гривень. Політик володіє двоповерховим маєтком в місті Хавеа в Іспанії з 2013 року і не вказує його в декларації.

У поясненнях НАЗК Герасимов повідомив, що це закордонне майно йому не належить, оскільки він подарував його своїй матері, уклавши договір дарування у письмовій формі. За словами депутата, відповідно до положень договору, саме вона повинна була внести всі необхідні зміни до реєстрів майна, переоформити документи тощо.

Натомість як встановили в НАЗК, згідно з іспанським законодавством, для того, щоб дарування було дійсним, воно має бути оформлене в нотаріальному порядку із зазначенням конкретного об’єкта, що дарується, і розміру податків, які мають бути сплачені тим, кому цей об’єкт був подарований.

Герасимов надав Агентству договір дарування без нотаріального посвідчення, складений 12.11.2013 року. «Проте сам суб’єкт набув права власності на зазначену нерухомість 14.11.2013», – повідомили в НАЗК. Таким чином, Герасимов уклав договір дарування майна за два дні до того, як його придбав.

«Антикорупційна правда»