рус   укр

Соцсети

Українського бізнесмена викрили на сплаті податків окупантам

Українського бізнесмена викрили на сплаті податків окупантам

Засновника ТОВ «Кліщинський консервний завод» (Черкаська область) Володимира Вилегжаніна викрили в організації пособництва державі-агресору.

Як повідомляє ДБР, він з 2014 року координує діяльність власних сільськогосподарських підприємств на підконтрольній Україні території, а також у тимчасово окупованому Криму та рф.

Після анексії півострова кримський підприємець переїхав до Києва. Він перереєстрував  фірми на підконтрольній та тимчасово непідконтрольній території України відповідно в українській та російській юрисдикціях. Це дозволило бізнесмену вести господарську діяльність на тимчасово окупованій території, сплачуючи при цьому податки та збори до бюджетів різних рівнів держави-агресора.

Завдяки наявності української реєстрації, підприємець організував незаконний механізм постачання сільськогосподарської продукції до ЄС. Нібито українські товари він експортував до Республіки Польща через росію та білорусь. Таким чином він обходив санкції ЄС щодо заборони імпорту товарів, що виготовлені в Криму.

До протиправної діяльності підприємець залучив членів своєї родини та менеджмент, які допомагали керувати 11 підприємствами на території України, тимчасово окупованого Криму та Москві.

Соснівський районний суд Черкас наклав арешт на майно черкаського заводу зловмисника. Триває підготовка до передачі рухомого та нерухомого майна до АРМА, робота з конфіскації активів зловмисника триває. У рамках справи за ч. 1 ст. 111-2 КК накладені арешти на наступне майно:

5 квартир загальною площею понад 500 кв.м;

9 земельних ділянок – понад 20 га;

60 автомобілів;

53 одиниці житлових та нежитлових приміщень, зокрема офісні приміщення, склади, автогаражі тощо загальною площею понад 34 тис. кв.м;

11 товариств та підприємств, статутний капітал яких майже 8 млн гривень.

«Антикорупційна правда»