рус   укр

Соцсети

В Україні виявили 2088 компаній із прихованим російським та білоруським корінням

В Україні виявили 2088 компаній із прихованим російським та білоруським корінням

2088 компаній в Україні мають приховане російське або білоруське коріння у складній структурі власності. Про це свідчать дані платформи VKURSI.

В Україні виявили 2088 компаній із прихованим російським корінням

У процесі аналізу враховувалися два типи зв’язків:

  • компанія є засновником іншої юридичної особи, частку в якій також мають громадяни чи резиденти рф та/або РБ: на ці компанії не поширюються закони й постанови про мораторій на російський бізнес, захист національних інтересів або фінансової системи;
  • громадяни чи резиденти рф та/або РБ мають непрямий вплив на юридичну особу через ланцюжок інших компаній у структурі власності: на ці компанії поширюються закони й постанови, які стосуються співпраці з російським бізнесом.

Зазначається, що 704 компанії мають історичний зв’язок із рф та РБ (відбулися реєстраційні дії в ЄДР після 24 лютого 2022 року).

Найпроблематичнішою така гра у «знайди мене, якщо зможеш» є для банків та фінансових компаній, для яких передбачені штрафи у сфері фінмоніторингу. Зокрема, СПФМ зобов’язані встановлювати високий ризик ділових відносин клієнтам, діяльність яких пов’язана з рф.

«Антикорупційна правда»