рус   укр

Соцсети

В Україні заблокували діяльність концерну, котрий забезпечував російський ВПК

В Україні заблокували діяльність концерну, котрий забезпечував російський ВПК

ДБР заблокувало роботу українського концерну, який продовжив забезпечувати російський ВПК навіть після вторгнення.

Слідчі викрили та блокували міжнародний канал постачання комплектуючих для військово-промислового комплексу та об’єктів критичної інфраструктури рф.

Встановлено, що промислово-інноваційна група компаній родини колишнього народного депутата  з 2014 року забезпечувала держпідприємства рф високоефективним та енергозберігаючим обладнанням, необхідним для сталого функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств. Примітно, що серед них були структури оборонно-промислового комплексу країни-агресора.

Концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.  Після початку війні власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника.

З 24 лютого  за цією схемою до рф поставлено комплектуючих щонайменше на 190 млн гривень.  Завдяки роботі ДБР, зупинено постачання російським виробникам:

  • зброї та боєприпасів (АТ «БПТ «Сибприбормаш», рф, Алтайський край, м. Бійськ);
  • вертольотів, літаків та інших літальних апаратів (АТ «Смоленський авіаційний завод», рф, м. Смоленск);
  • космічних апаратів (АТ «Міаський машибудівний завод», рф, Челябинська обл., м. Міас);
  • підприємств критичної інфраструктури російської федерації (АТ «Федеральна пасажирська компанія», м. Москва; ФБУ «Адміністрація Волго-Балт», м. Санкт-Петербург; ПАТ «Сахаліненерго», м. Южно-Сахалінськ, АТ «Кузбассенерго» та інш.).

У ході проведення слідчих дій на виробництві та в офісах концерну, ДБР вилучило чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки та штампи, інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність.

Серед іншого в одного з керівників заводу та його дружини знайшли паспорти громадян рф.

Було вилучене листування фігурантів у «месенджерах», з виправданням російської агресії на кшталт «бедные русские, их довели и вынудили», «Украину до конца 2023 заберет РФ» тощо.

Також за клопотанням ДБР накладено арешти на майно концерну, у тому числі на два заводи в Сумах та Полтаві, ТРЦ в Сумах, низку квартир у Києві, елітні авто. Загальна вартість вже знайденого становить понад 1 млрд гривень. Також ініційовано арешт корпоративних прав та коштів на рахунках.

«Антикорупційна правда»