рус   укр

Соцсети

VIP-контрабанда на Львівщині: викрито схему безмитного ввезення коштовної техніки

VIP-контрабанда на Львівщині: викрито схему безмитного ввезення коштовної техніки

«Елітна» контрабанда без мит і черги? Поки вся країна збирає кошти на купівлю дронів та допомогу ЗСУ, окремі ділки ДБР та митниці організували схеми безмитного ввезення товарів з країн ЄС до України через митні пости Львівської області.

У переддень нового року, 31 грудня, після виїзду з митного поста «Шегині» Львівської митниці співробітники Бюро економічної безпеки зупинили п’ять вантажних транспортних засобів, які везли з Польщі до України без сплати митних платежів дороговартісний вантаж (побутову техніку, дорогу електроніку та інші ліквідні товари). Про це повідомляють джерела «СтопКору» у БЕБ України.

За наявною інформацією, ці транспортні засоби були оформлені та випущені на територію України так званою «плюсовою» зміною шегинського митника Петра Парубка. Суми несплачених до бюджету митних платежів є «захмарними».

Це – вже не перший подібний епізод. Місяць тому, 3 грудня 2022 року, вже після виїзду з митного поста «Краківець» Львівської митниці співробітниками БЕБ було затримано вантажний автомобіль, який також переміщував з території Польщі до України дороговартісну техніку марки Apple та аксесуари.

За даними наших джерел, вказаний транспортний засіб був оформлений як порожній ще однією «плюсовою» зміною митника Дмитра Грабового.

І це – лише два випадки, які стали публічними завдяки ефективній роботі Бюро економічної безпеки. Виходячи з масштабів оборудок, можна припустити, що насправді таких «плюсових» змін на Львівській митниці діє більше, ніж десяток.

Також видається ймовірним, що митники рівня начальників змін навряд чи спромоглися б самостійно, без «прикриття» з боку правоохоронців, налагодити подібні злочинні схеми.

З джерел у митному середовищі стало відомо, що покровителями такої протиправної діяльності на Львівщині можуть виступати перші особи місцевого ДБР. Зокрема, інсайдери називають наступні прізвища: заступник директора Територіального управління ДБР м. Львова Євген Терлецький та начальник оперативного відділу Ярослав Митько, котрий нібито особисто визначає ті самі «плюсові зміни» та контролює надходження «чорного кешу» з митниці.

Крім того, за інсайдерською інформацією, зазначені протиправні схеми за лінією митниці неофіційно «курують» заступник начальника Львівської митниці Юрій Приходько, відомий у певних колах як «Юра-студент», та начальник Департаменту внутрішньої безпеки Володимир Малюга. Саме до посадових обов’язків цього ймовірного корупційного тандему належить контроль над дотриманням митного законодавства та недопущення подібних зловживань на місцях.

За виявленими фактами «СтопКор» спрямував відповідні запити до ДБР міста Львова та керівництва КПП «Краковець» Львівської митниці Держмитслужби України. Наразі чекаємо на відповідь.

Нагадаємо, на митних постах Львівщини систематично «закривають очі» на нелегальне ввезення коштовної побутової техніки, гаджетів та інших високоліквідних товарів. Вантажівки, під зав’язку забиті незадекларованою електронікою, оформлювали як порожні, що дозволяло ділкам уникнути сплати ввізного мита. Раніше повідомлялося про три контрольно-пропускні пункти, через які, ймовірно, проходить контрабанда: «Шегині», «Краковець», «Смільниця».

«Антикорупційна правда»