Соцсети

Яковлєв Дмитро Павлович: Обнальщик з команди Януковича знову сплив в українській банківській системі

Яковлєв Дмитро Павлович: Обнальщик з команди Януковича знову сплив в українській банківській системі

Якщо почитати резюме банкіра Дмитра Яковлєва, то здається, що це найцінніший спеціаліст, який негайно потрібний нашій банківській системі, яка переживає не найкращі часи. Однак це ж прочитання викликає подив – а чому такий цінний кадр ось уже рік сидить без роботи та розміщує своє резюме де тільки можна? Послужний список Дмитра Павловича вражає: розпочинав у невеликому банку «Форум», продовжив у Державному експортно-імпортному банку, очолював правління «Альпарі-банку». Досвід великий.


Закінчив свою банківську кар’єру Дмитро Яковлєв у листопаді минулого року, звільнившись із досить скромної, як для банкіра такого рангу, посади Директора департаменту інновацій IBOX Банку. Тим паче скромною, що прийшов на неї з посади голови правління «Альпарі-банку».

У цьому є якась дивина, особливо з урахуванням того, що до цього його кар’єра йшла висхідною. І тут – таке падіння, що призвело до безробіття. Втім, на допомогу від держави Дмитро Павлович явно не живе, бо має репутацію майстра обнала, але про це пізніше.

Що стосується падіння з кар’єрних сходів, то відразу після того, як його звільнили з посади голови Альпарі-банку, Яковлєв влаштувався в Індустріалбанк. І не просто влаштувався, а увійшов до його правління. Принаймні так повідомляли профільні видання.

Однак у його резюме рядка про те, що він був заступником голови правління Індустріалбанку, немає. Причина проста – він не встиг навіть нагріти крісло у своєму новому кабінеті, як був тихо звільнений і отримав рекомендацію більше до банку не приходити, навіть як клієнт. Тому і немає запису про «Індустріалбанк» у резюме, тому й довелося погоджуватися на явно низьку для себе посаду в IBOX Банку, де Яковлєв протримався рік.

Справжньої причини такого афронту в Індустріалбанку формально ніхто не озвучував, але здогадатися неважко. Тому що Дмитро Яковлєв має досить погану репутацію майстра обнала і людини, через яку банки отримують санкції від НБУ. Якщо фінустанова заточена на нормальну роботу, йому такий фахівець однозначно не потрібен – він заробить собі грошей, та ось тільки банк потім отримує проблеми.

Дмитро Яковлєв свого часу був куратором обнала у банку «Юнісон». І саме через його дії банк і було ліквідовано у результаті.

З голів правління «Альпарі-банку» його «попросили» за таку ж діяльність. Щоправда, цей банк відбувся набагато легше – лише штрафом у два мільйони гривень від Нацбанку.

Та й з IBOX Банком, куди він зрештою потрапив на скромну посаду директора департаменту, було все не так просто. Спочатку Яковлєв претендував на посаду голови правління. Однак НБУ не погодив його кандидатуру, що говорить про претензії регулятора до Яковлєва. Довелося задовольнятися скромнішою посадою. Але й на ній він протримався лише рік.

Повертаючись до ліквідованого «Юнісона», слід зазначити, що цей банк контролювався пам’ятним соратником Віктора Януковича Олександром Клименком, який виводив через банк, зокрема й гроші «сім’ї». А Дмитро Яковлєв всі ці роки вірно служив колишньому главі «Міндоху». До речі, у зв’язку з цим прямо проситься про згадку наступний запис з резюме пана Яковлєва:

Це, звичайно, не про професійні якості, а, скоріше, про мораль. «Лідер молодіжного руху партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко в Донецькій області» Дмитро Яковлєв нікчемно сім’явся аж до сьогодні перебуває на зарплаті в Олександра Клименка, чий шеф Віктор Янукович відправив Юлію Тимошенко у в’язницю. Справедливо чи ні – інше питання. Тут справа не в Тимошенко чи Януковичі, а в моралі самого Яковлєва.

Ну, і якщо мова зайшла про мораль, то український банкір Дмитро Яковлєв після 2014 року спокійно їздив до Криму та Росії, де живе його родина. Заодно зустрічався зі своїм шефом Олександром Клименком.

Навіщо це оповідання? А до того, що за інсайдерськими даними з НБУ, документи Дмитра Яковлєва спливли як претендент на посаду керівника одного з ще живих українських банків. Якого саме – джерело відмовилося називати. Але це, здається, ми невдовзі дізнаємося з офіційних повідомлень.

«Антикорупційна правда»