рус   укр

Соцсети

За сприяння держави Житомирські ласощі переходять під контроль Петра Порошенка

Порошенко остаточно оформлює власність над захопленою Житомирською кондитерською фабрикою.

Структури колишнього президента Петра Порошенко завершують повне оформлення власності над Житомирською кондитерською фабрикою, яка в 2016 за наказом на той момент президента Порошенка була захоплена нардепом-рейдером Сергієм Пашинським.

Ще в момент силового захоплення фабрики, власник підприємства американський інвестор Ігор Бойко заявив, що Пашинський діє не самостійно, а за особистим наказом президента Порошенка. Бойко стверджує, що в нього є докази та свідки, які можуть довести, що наказ про збройний розбійний напад та рейдерське захоплення фабрики віддав саме Порошенко.

Довгий час і сам Петро Порошенко і рейдери, які фізично контролювали підприємство запевняли, що президент не має до захоплення жодного стосунку. Кілька років фабрика утримувалась людьми нардепа Сергія Пашинського та його друга і партнера Сергія Тищенка. При цьому фабрика практично припинила виробництво продукції і перестала бути одним з основних конкурентів корпорації «Рошен». Таке положення справ цілком влаштовувало Порошенка.

Після програшу на президентських виборах Порошенко став більше приділяти уваги розвитку свого кондитерського бізнесу. Стало питання, що б Житомирська кондитерська фабрика не просто не працювала, а стала власністю Порошенка і почала випуск продукції «Рошен».

Але у менеджменту «Рошен» виникла проблема з величезними боргами, які на Житомирській фабриці створив друг Пашинського Сергій Тищенко. Під керуванням рейдерів з підприємства вимивались всі кошти та перераховувались на рахунки офшорних компаній Тищенка. Виникла величезна податкова заборгованість та відкриті десятки кримінальних справ по несплаті податків та порушенню валютного законодавства.

Порошенко вирішив так би мовити «очистити» підприємство від боргів, які створили рейдери, якім він сам в 2016 році наказав захопити фабрику. Для цього з початку року на замовлення лідера «Європейської солідарності» місцева житомирська податкова проводить прискіпливу перевірку підприємства і відкриває все нові кримінальні справи. Таким чином структурам Порошенка не доведеться сплачувати багатомільйонні борги фабрики, адже їх спишуть на менеджмент Тищенка-Пашинського.

З початком жорстких перевірок та обшуків податковою з фабрики звільнився головний бухгалтер та майже весь склад фабричної бухгалтерії. Проти номінального директора підприємства Олександра Рогаля відкрито кілька кримінальних справ. За задумом саме він буде нести кримінальну відповідальність за злочини скоєні на фабриці.

При цьому комерційного директора ЗАТ «Житомирські ласощі» Тетяну Нікітіч, яка контролювала підприємство зі сторони Пашинського «виводять з під удару». Справа в тому, що Нікітіч є депутатом фракції партії Порошенка «Європейська солідарність» в Житомирській обласній раді. Прохідне місце в списку партії Порошенко вона отримала саме за допомогу в захопленні фабрики в 2016. Крім того не лише особисто вона допомогла в захопленні, але й її цивільний чоловік – кримінальний авторитет Олександр Кот.

Після того, як фіктивний директор Рогаль понесе кримінальну відповідальність можливо саме Тетяна Нікітіч офіційно почне керувати новою фабрикою «Рошен» у Житомирі.

За планом менеджменту Порошенка фабрику через суди повинні були очистити від боргів до кінця травня і передати в повне управління «Рошен». На початку травня на фабрику прибув народний депутата від «Європейської солідарності» і оголосив трудовому колективу, що підприємство повністю переходить у власність Петра Порошенка і буде випускати продукції «Рошен».

Депутат пояснив працівникам, що сам Петро Порошенко поки що не може особисто приїхати на фабрику, так як йде юридичне оформлення усіх прав. Але як тільки документи будуть повністю готові Порошенко особисто завітає на фабрику для знайомства з колективом.

З судами виникла невеличка затримка і тепер про остаточний перехід Житомирської кондитерської фабрики у власність корпорації Петра Порошенка «Рошен» буде оголошено в середині червня.

Таким чином справджуються слова законного власника Житомирської кондитерської фабрики Ігоря Бойка, який більше п’яти років стверджував, що його підприємство захопили саме за наказом Порошенка і що в результаті з нього зроблять нову фабрику цукеркового олігарха «Рошен».