рус   укр

Соцсети

Заступник голови Одеського апеляційного суду Руслан Котелевський фігурував у кримінальній справі

Заступник голови Одеського апеляційного суду Руслан Котелевський фігурував у кримінальній справі

Заступник голови Одеського апеляційного суду Руслан Котелевський, котрий обвинувачувався в отриманні хабаря, попри численні звинувачення в корупції та упереджених рішеннях продовжує відправляти правосуддя. Редакція 368.media   знайшла докази, котрі свідчать о корумпованості судді.

Суддя Руслан Котелевський починав суддівську кар’єру в Арцизі. З 2005 до 2013 року він працював в місцевому районному суді, а згодом перейшов до Апеляційного суду Одеської області. У 2013 році постановою Верховної Ради суддю обрали безстроково, а з 2016 – ще й секретарем судової палати з розгляду кримінальних справ.

У 2018 році Руслан Котелевський успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання в Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Водночас за рішенням Громадської ради доброчесності від 2018 року Котелевського визнали таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. За даними Громадської ради доброчесності, у судовому реєстрі міститься щонайменше 232 рішення російською мовою, ухвалених колегією за участю Котелевського.  Саме тоді ЗМІ повідомляли, про численні порушення Котелевським вимог судової етики та доброчесності.

Зокрема, за інформацією журналістів у вересні 2016 року заступник голови Одеського апеляційного суду скасував ухвалу Приморського районного суду Одеси про усунення податківця — начальника Тарутинського відділення Арцизької податкової інспекції в Одеській області Судака А. з посади за отримання хабаря. Посилаючись на власні джерела ЗМІ зазначали, що за ухвалення рішення суддя Котелевський отримав 15 тис. доларів.

У грудні 2016 року Котелевський, з котрим ймовірно «домовились», скасував ухвалу Приморського райсуду справі №522/22078/16-к та зменшив заставу підозрюваному у хабарництві Думанському С.В. з 413 тис. гривень до 110 тис. гривень.

У вересні 2017 року начальник обласної виконавчої служби Денис Боднар та його підлеглий корупціонер Володимир Поляков були затримані під час отримання хабаря у розмірі 6,5 тис. доларів від представника підприємства за зняття арешту з майна підприємства. Ухвалою Приморського райсуду  Боднару було визначено запобіжний захід у вигляді арешту із заставою у сумі 5 млн гривень, втім суддя Котелевський пом’якши запобіжний захід зменшивши розмір застави до 1,25 млн гривень.

Варто зазначити, Котелевський і сам був фігурантом кримінальної справи про отримання хабаря. У 2008 році будучи суддею Арцизького районного суду Одеської області він отримав хабар 4 тис. доларів. За них він обіцяв обвинуваченому призначити покарання 4 роки ув’язнення, з заміною відбування покарання на іспитовий строк 2 роки. Після обвинувачення в корупції указом президента Віктора Ющенка його відсторонили від посади через притягнення до кримінальної відповідальності.

У червні 2012 року Апеляційний суд Миколаївської області виправдав Руслана Котелевського від обвинувачень в корупції, посилаючись на те, що дії потерпілих мали «провокаційний характер», а зібрані докази по справі начебто не доводять винуватості судді.  Через виправдувальний вирок,  указом президента Віктора Януковича Котелевського поновили на службі.

На сьогодні, у зв’язку з повномасштабною війною в країні, НАЗК приховала декларації усіх держслужбовців. Втім, як зазначали ЗМІ, станом на 2017 рік у судді Котелевського згідно з його декларації було відсутнє будь-яке майно. Водночас він задекларував 225 тис. гривень та 15 тис. доларів готівкою.

У щорічній декларації Руслана Котелевського за 2020 рік вказана квартира в Одесі площею 120 кв. м та автомобіль Volkswagen Passat (2013). Річна зарплата судді складала є 1,9 млн гривень. Також, родичі Котелевського готівкою зберігають 450 тис. гривень та 60 тис. доларів.

Дружина Котелевського працює адвокаткою, брат Олег Котелевський працював у Генеральній прокуратурі та в Одеській обласній прокуратурі, а сестра – депутатом та радником Саратської районної ради. Редакція звертає увагу громадських організацій у сфері суддівського контролю та НАБУ на дії даного представника Феміди.

«Антикорупційна правда»