рус   укр

Соцсети

Живущак Богдан Михайлович: Що відомо про корупціонера з Львівської митниці

Живущак Богдан Михайлович: Що відомо про корупціонера з Львівської митниці

Днями Telegram канал кОРДон розмістив цікаву інформацію про співробітника Львівської митниці Богдана Живущака.

На перший погляд, нічого особливого в повідомленні каналу не було – там розмістили переважно лише імена, під якими Живущак записаний у телефонах різних людей. Але навіть вивчення цих записів дає їжу для цікавих роздумів.

«Богдан Контрабанда», «Богдан Янтар», «Куркуль», «Богдан Посольство» та «Трафік 10 тис»… Цікаво, правда?

Такий злив для самого Живущака явно став неприємним сюрпризом – він оперативно постарався зачистити максимум інформації про свою персону, яку негайно поширили електронні ЗМІ. Але все видалити не вдалося, та й така спроба зачистки викликала хвилю цікавості.

Про Богдана Живущака відомо мало, але й цього достатньо, щоб поставити запитання – а куди дивляться наші правоохоронні органи, яких в Україні розвелося вже з десяток. Всі ці НАБУ, ДБР, СБУ, НПУ, внутрішні безпеки, зовнішні безпеки, контррозвідки та інша шобла, яка здатна лише ловити бабусь, які торгують цигарками поштучно?

Втім, питання риторичне. Тому спробуємо підсунути під ніс цим всім «правоохоронцям» ту інформацію, яку ми отримали з відкритих джерел. Може, після цього їм не вдасться зробити вигляд, що нічого не відбувається і не відмахнутися звичним «не на годині» та демонстрацією протоколів про сотні оштрафованих бабусь.

Богдан Михайлович Живущак – співробітник Управління боротьби з контрабандою Львівської митниці. Бореться сам із собою, звичайно. З ким ще йому боротися? Не з колишньою же дружиною, яка теж працює в митних органах на митному посту «Тиса». Хто в кого навчився корупції – питання, але колишня дружина Живущака Ірина Лазарович також має неформальне ім’я – «Айкос». Не тому, що прихильна до цього способу гробити своє здоров’я, а тому, що кришувала контрабандний трафік айкосів свого часу.

Ще про Богдана Живущака відомо, що він працює під керівництвом старшого зміни Олега Будза на посаді «Шегині» і є у цій зміні касиром. Касиром того, що митники пускають «мимо каси», тобто хабарів. Він, до речі, у списку контактів, який злили у мережу, так і записано: «Будз-Живущак», «контакт Будза», «Богдан від Михайловича».

Що означає запис «Бурштин» – і так зрозуміло: це означає, що Живущак причетний до каналу вивезення з України нелегально видобутого бурштину. «Давидів 9 соток» зрозуміти важче, але, очевидно, йдеться про землю в Давидові і, швидше за все, це ще одна корупційна ниточка, яка веде до місцевих органів влади, які знають земельні питання.

Втім, виходить, що журналісти роблять за поліцію її роботу, досліджуючи зв’язки Живущака. Хоча в поліції про ці зв’язки відомо все – адже кришують діяльність «Боді 10 тисяч» співробітники Управління стратегічних розслідувань Нацполіції Львівської області. Скільки коштує ця «стратегія» Живущаку – невідомо, але, мабуть, усе влаштовує.

Сам же митник живе бідно та їздить на маминій машині. Класика, правда? Майже як ДАІшник із російського комедійного серіалу. Ось ще одна смішна деталь:

Це за «бариги» Богдан Михайлович Живущак не зміг пройти люстраційну перевірку і вважав за краще тихо звільнитися з митних органів. Цікаво, хто допоміг йому відновитись? І розвинути таку бурхливу діяльність, що його ім’я записано у сотень людей у телефонах із такими цікавими подробицями?

Чи не тому під соусом війни керівництво країни закрило доступ до декларацій, щоб ті дурні, які віддають останнє на армію, не бачили, як насправді живуть навіть митники? Чи знову «не на часі»? А коли буде «на часі»? Коли живущаків та їм подібних будзів розстрілюватимуть волонтери, які везуть армії дрони, каски, штани та капці, і натикаються на митниці на Живущака з компанією? Чи коли вздовж кордону запалають палаци рядових митних інспекторів, а їхні начальники висітимуть на ліхтарних стовпах? Ви цього хочете, вам це дуже потрібно у воюючій країні?

Коли працюватиме вся ця шобла правоохоронців, яких у нашій країні розвелося, як собак нерізаних і вони лише жеруть державний ресурс? Запитання без відповіді. Але все ж таки цікаво – хто підписав наказ про відновлення в митних органах Богдана Михайловича Живущака, які він з ганьбою залишив у 2014 році?

«Антикорупційна правда»