рус   укр

Соц мережі

“Слуга народу” з Запоріжжя Людмила Желєва зареєструвала бізнес у росії

"Слуга народу" з Запоріжжя Людмила Желєва зареєструвала бізнес у росії

Українську компанію з окупованого Мелітополя помітили на агровиставці в Об’єднаних Арабських Еміратах під російським прапором. Ця компанія належить Людмилі Желєвій — чинній депутатці від «Слуги Народу» в Запорізькій обласній раді. Вона зареєструвала свій бізнес відповідно до російського законодавства. Фракція планує позбавити мандату депутатку. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

В столиці Об’єднаних Арабських Еміратів проходила аграрна виставка Gulfood, де помітили продукцію ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод». До повномасштабного вторгнення компанія виробляла рослинну олію та продукти їхнього перероблення під українським прапором, а зараз, схоже, цей бізнес працює на тимчасово окупованих територіях й перереєстрований відповідно до російського законодавства.

ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» зараз володіє Людмила та Сергій Желєви. Людмила – чинна депутатка Запорізької обласної ради, а її чоловік був депутатом від ОПЗЖ в Запорізькій обласній раді минулого скликання. Сергій відмовився від мандату, щоб стати почесним консулом Болгарії в Україні.

Подружжя, схоже, зараз живе на тимчасово окупованих територіях. Людмила не відвідує сесії облради від початку широкомасштабного вторгнення, а болгарські медіа писали з посиланням на ексміського голову Мелітополя Івана Федорова, що Сергія Желеєва викрадали росіяни.

Сергій та Людмила у 2023 році заснували в Мелітополі декілька бізнесів відповідно до російського законодавства. Серед цих бізнесів є й олійний завод, який помітили на виставці в Дубаї. У офіційному російському реєстрі юридичних осіб вказано, що чоловік та жінка мають російське громадянство та податковий номер.

“Антикорупційна правда”