Колишнього завідувача сектору розслідування, аналізу і обліку аварій та виробничого травматизму управління Держпраці у Чернівецькій області Дмитра Стояна засудили до п’яти років позбавлення волі за хабарництво. Про це стало відомо із вироку Садгірського райсуду за ч. 3 ст. 368 КК.
У 2016 році він очолив комісію з розслідування смерті директора ДП «Берегометське лісомисливське господарство». Посадовець сказав синові покійного, що смерть батька визнають такою, що повʼязана з виробництвом, лише у випадку передачі 1,5 тис. доларів.
У судовому засіданні обвинувачений не визнав себе винним. Повідомив, що грошей не вимагав і не брав. Переконував, що як голова комісії сам ніякого рішення не міг прийняти, ні на кого з членів комісії не впливав. Експосадовець говорив, що свідок без його відома засунув гроші йому в кишеню при виході з авто або їх підкинули поліцейські.
Захисник звертав увагу суду, що матеріали НСРД свідчать про те, що свідок сам пропонував гроші, а обвинувачений відмовлявся і тільки попросив ягоди, оскільки на ринку вони дорого коштують висока.
З матеріалів справи вбачалося, що перший раз комісія вирішив, що смерть не повʼязана із виробництвом. Цей акт потерпілі оскаржили. Суд його скасував і визнав нещасний випадок таким, що повʼязаний із виробництвом та зобовʼязав управління Держпраці провести додаткове розслідування.
За другим разом було встановлено, що чоловік помер після наради, від геморологічного інфаркту мозку, що ймовірно був викликаний стресовим станом від виконання службових обов`язків. Обвинувачений як голова комісії не приймав одноголосних рішень, але його голос міг мати вирішальне значення при рівній кількості голосів.
Зафіксована розмова, під якої обвинувачений розповідає, що він є головою комісії, він уточнює кількість дітей покійного і каже, що їм має бути вигідно, бо компенсація складе близько 130 тис. гривень. Далі говорить, що необхідно дати штуку комусь і все це не йому, а йому лише 50 доларів, бо ще комісії треба, однак вагається з кінцевою сумою неправомірної вигоди, бо має порадитися по механізму з Києвом і шефом.
Саме цей посадовець Держпраці виступав у судовому засіданні, коли оскаржувався попередній висновок комісії, що був не на користь сімʼї померлого. Чиновник наполягав, що суд має скасувати акт і призначити додаткове розслідування, тобто зайняв активну позицію щодо задоволення позову.
Надалі в автомобілі обвинуваченого заявник перераховував гроші в його присутності. Розуміючи неправомірність своїх дій, посадовець не взяв гроші в руки та показав співрозмовнику на кишеню, в яку той змушений був покласти гроші. Пізніше при затриманні обвинувачений особисті речі, а ці гроші вивернув із кишені, намагаючись не торкатися їх.
Тому суд вважає безпідставними показання обвинуваченого, що він не знає звідки у нього ці гроші.
Під час судового розгляду встановлено, що саме обвинувачений як голова комісії здебільшого займався питанням розслідування смерті на виробництві та керував роботою комісії. Виключно він спілкувався з сином покійного та возив його по усіх інстанціях з метою збору необхідних документів. Також він вів розмову з експертами і брав участь у судовому розгляді справи, у нього перебували всі документи щодо розслідування.
Ексчиновника засудили до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна, окрім житла.