рус   укр

Соц мережі

В Одесі на черговому хабарі затримали керівника міграційної служби Андрія Морару, якого раніше виправдав суд

В Одесі на черговому хабарі затримали керівника міграційної служби Андрія Морару, якого раніше виправдав суд

Начальнику управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Андрію Морару та його підлеглому, які за гроші обіцяли допомогти іноземцю залишитися в Україні, оголосили підозру у зловживанні впливом. Про це повідомляє ДБР.

За 20 тис. доларів США посадовці брались допомогти уродженцю Республіки Молдова, який наразі перебуває в Україні. У чоловіка був анульований паспорт громадянина України, тому його чекала примусова депортація. Чиновники порадили йому подати до суду апеляцію проти своєї депортації. Вони обіцяли допомогти йому виграти суд та навіть брались підготувати необхідні для суду документи, вплинути на суддю та на інших працівників ДМС, які б представляли позицію установи в суді.

Морару попадається на хабарі вже не вперше. У 2018 році СБУ затримала його з 10 тис. доларів, але через 5 років суд виправдав корупціонера.

За даними ДБР, наразі чиновникам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави керівнику управління – 70 млн грн, співробітнику – 7 млн грн.

За місцем роботи та проживання посадовців проведено обшуки та виявлено гроші у тому числі криптовалюта, коштовності та майно на суму щонайменше 140 млн грн, вартість якого значно перевищує їхній законний заробіток. Лише коштовності дружини керівника за попередніми оцінками вартують майже 3 млн грн.

“Антикорупційна правда”