рус   укр

Соц мережі

Влада скоротила фінансування військових, переклавши відповідальність на керівництво армії

Влада скоротила фінансування військових, переклавши відповідальність на керівництво армії

В Україні спалахув новий скандал, у якому фактично лобами зіткнулися політичне та військове керівництво країни. Результатом може стати усунення з посади головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та заміна його на підконтрольного Банковій Олександра Сирського.

Суть у тому, що з січня 2023 року військовим скоротили надбавку 30 тис. грн. Однак парламент з подачі колишнього спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова ухвалив закон, який повертає військовим цю премію. Голоси дала переважно партія Зеленського. Здавалося б – хепі-енд. Але ні. Це лише початок історії.

Одразу після голосування голова податкового комітету Ради Данило Гетьманцев заявив, що грошей немає і виплачувати їх не будуть. Проте закон відправили на підпис Зеленському.

Згідно з українською законодавчою процедурою, після ухвалення закону, він вирушає на підпис президенту, який має підписати або ветувати. Зеленський опинився на шпагаті – не роблячи ні того, ні того.

Як заявили джерела з Офісу президента, Зеленський не може підписати цей закон, тому що у бюджеті фактично немає грошей, щоб їх платити. Крім того, це викличе невдоволення головних кредиторів України – США та МВФ.

А не підписати закон Зеленський не може, оскільки це викличе невдоволення військових, які ціною надгероїчних зусиль утримують країну від російського нападу.

Таким чином, Зеленський щодня є мішенню для своїх політичних опонентів, таких як екс-спікер Разумков – який щодня вимагає від президента повернути військовим гроші та екс-президент Петро Порошенко, котрий разом із пулом підконтрольних йому ЗМІ критикує Зеленського за недофінансування армії.

На Банковій до такого розвитку подій виявилися неготовими. Як писала «Українська правда», Зеленський потрапив у таку ситуацію через свого давнього соратника у парламенті Давида Арахамії. Завдання Арахамії – організовувати та курувати парламентську більшість, стежити, щоб голосували лише за «правильні» законопроекти. Однак у цій ситуації Арахамія схибив. І підставив свого шефа.

Як нам розповіли джерела близькі до Арахамії, Зеленський та Єрмак нецензурно висловлюючись зажадали від нього негайно вирішити це питання у будь-який спосіб, щоб мінімізувати шкоду, яку вже завдано президенту.

І Арахамія вирішила питання. Шляхом створення ще більшої проблеми…

 

2 травня на телеграм-каналі Давида Арахамії https://t.me/David_Arakhamia/235  з’явився лист за підписом керівників усіх силових структур країни, а саме – міністра оборони, голови МВС, головнокомандувача ЗСУ, голови СБУ, Начальника Генштабу, голови Держприкордонслужби та керівника Національної гвардії із закликом до Зеленського скасувати підвищення зарплати для військових. Тобто військове керівництво нібито виступає за зниження фінансової мотивації своїх підлеглих.

Особливу делікатність цьому листу додає той факт, що він не був опублікований на жодному іншому джерелі, крім телеграм-каналу Давида Арахамії. Ще раз – жодна прес-служба, ані СБУ, ані МВС, ані Міноборони тощо, на момент підготовки цього матеріалу, не підтвердила справжність цього листа.

Наші джерела близькі до керівництва Верховної Ради заявляють, що Арахамія був у розпачі і міг просто придумати дані підписи, з упевненістю, що ніхто не заперечуватиме свого підпису, щоб не розколювати країну. А далі – Зеленський ветує закон, бо мовляв, «його попросили військові».

Якщо розрахунок Арахамії не виправдається, то це буде чудовим приводом для Зеленського, нарешті замінити Залужного на посаді головнокомандувача ВСУ на підконтрольного Банкової Сирського. Сирського немає серед підписантів, хоча він є головнокомандувачем сухопутних сил України.

Зазначимо, що цей скандал відбувається на тлі чергових публікацій про завищені закупівлі на харчування в армії, коли керівництво Міноборони вкотре викрили можливу корупцію при закупівлі харчування для армії. Якщо перший скандал ще був резонансним і спричинив звільнення майже всього вищого складу Міноборони, то зараз скандал вдалося зам’яти, мовляв – ну крадуть і крадуть. Втім, це одна з причин, чому міністр Рєзніков не виступатиме проти Банкової – мабуть, на нього є щось.

Таким чином, замість повернення українським військовим гідного фінансування за їхній щоденний подвиг, влада займається перекиданням цього питання з рук у руки, у пошуках, кого зробити цапом-відбувайлом.

“Антикорупційна правда”