рус   укр

Соц мережі

Андрій Балога та Михайло Лань: СБУ затримала посадовців на Закарпатті

Андрій Балога та Михайло Лань: СБУ затримала посадовців на Закарпатті

Правоохоронці викрили міського голову та голову районної ради одного із міст Закарпатської області у причетності до корупційних схем. Про це повідомила СБУ у вівторок, 25 червня.

“Посадовці зловживали службовим становищем з метою продажу за заниженою вартістю земельної ділянки у центрі міста площею понад 3 га. Організатор схеми – голова районної ради, є впливовим авторитетом у кримінальному середовищі регіону. В минулому двічі обирався народним депутатом, у т.ч. від забороненої зараз Партії регіонів”, – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що мер на сесії міськради забезпечив прийняття рішення про продаж ділянки за ціною, заниженою у майже дев’ять разів. А покупцем ділянки стало приватне товариство, яке фактично контролює голова районної ради.

Для цього провели експертну грошову оцінку із заниженою вартістю ділянки. За “занижений висновок” власникам компанії-оцінювачки дали хабар.

“Унаслідок таких оборудок землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн – продали за 9,6 млн грн. Крім того, за матеріалами справи, міський голова особистим рішенням надав товариству розтермінування платежу на шість місяців”, – зазначили в СБУ.

Правоохоронці затримали міського голову, голову районної ради, ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин міськради. Для них та двох власників компанії-оцінювачки та оцінювачу, готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ст.358);
  • зловживання владою або службовим становищем (ст.364);
  • підкуп особи, яка надає публічні послуги (ст.368-4).

У свою чергу місцевий журналіст Віталій Глагола у Telegram повідомив, що мова йде про мера Мукачева Андрія Балогу та голову Мукачівської районної ради Михайла Ланя на прізвисько “Блюк”.

“Також затримано начальника земельного відділу Мукачівської міської ради – Артура Саміляка”, – написав журналіст.

За даними Глаголи, затримання пов‘язане з корупційною схемою продажу стадіону Авангард, що знаходиться у Мукачеві.

“Антикорупційна правда”