рус   укр

Соц мережі

Черняк Євген Олександрович, який утримує десяту частину алкогольного ринку Росії, отримав посвідку на проживання в Польщі

Черняк Євген Олександрович, який римує десяту частину алкогольного ринку Росії, отримав посвідку на проживання в Польщі

Як випливає з посади на Фейсбук-сторінці юридичної фірми Semeniaka Law Company, 31 січня завдяки старанням співробітників цієї контори посвідку на проживання у Польщі отримав громадянин України Євген Олександрович Черняк.

«Результати нашої роботи чітко помітні на фото! Реалізували послугу для VIP-клієнта – Євгена Олександровича Черняка! Протягом кількох місяців Микола персонально працював із цим кейсом. Була зроблена велика робота під чуйним контролем. Для нашої фірми кейси цього типу – велика гордість! Дякуємо за довіру! Далі – більше!», – повідомляє юридична фірма та додає фото з цитатою вдячного клієнта, пише “Антикор“:

Що ж – можемо привітати з успіхом співробітників Semeniaka Law Company, які виконали досить нелегку роботу та оформили для українського горілчаного короля Євгена Черняка посвідку на проживання у Польщі.

Але заразом хочеться запитати в українських правоохоронних органів – усіх цих СБУ, ДБР, НАБУ, НПУ та інших, які навіть згадати неможливо – а як громадянин України Євген Черняк, чия продукція наповнює прилавки російських магазинів, опинився за кордоном? Це вже не говорячи про Державну прикордонну службу, яка бадьоро рапортує про відлов «уклоністів», які намагаються виїхати до Польщі для того, щоб прогодувати свої родини.

На яких підставах ви випустили громадянина України Євгена Олександровича Черняка, 1969 року народження, який має від народження 53 роки і цілком підпадає під заборону на перетин кордону? Де і коли це сталося і хто персонально дав дозвіл на цю явно незаконну дію? Чи для фігурантів списку «Форбс» у вас там окреме віконце, а в ньому сидить прес-секретутка Південного регіонального управління ДПСУ та мило посміхається мільярдерам?

Все це було б смішно, якби не було таке сумно. Бо Євген Черняк продовжує утримувати близько 10% ринку горілки у Росії.

Звісно, сам Черняк стверджує, що продав свої російські потужності і тепер до продукції на полицях російських магазинів не має відношення. Але зміна власника заводів «Російська північ» у Вологодській області та «Джерельце та К» у Підмосков’ї, що входять до алкогольного холдингу Черняка Global Spirits, і займаються в Росії випуском горілок «Хортиця», «Мороша» та «Первак» – найчистіша формальність.

Людина, яка стала формальним власником цих заводів – Олександр Беспалов. Йому перейшло право володіння і Торговим Будинком «Мегаполіс», який є офіційним дистриб’ютором вищезгаданих горілок.

Хто такий Олександр Степанович Беспалов, який раптово став власником трьох підприємств, які раніше належали кіпрським офшорам Oxford AMG-77 Ltd і MSD Marketing System Distribution Ltd, з’ясувати не вдалося. Раніше він був головою наглядової ради Феодосійського заводу коньяків і вин, ключовим інвестором якого був кіпрський офшор, який належить громадянину Ізраїлю Олександру Черняку, батькові українського підприємця.

Нагадаємо, що згідно з податковою звітністю, ТОВ «Джерельце і К», розташоване в Підмосков’ї, в 2021 році заплатило до російського бюджету 9 947 583 338 рублів. А ще один горілчаний завод Черняка – ТОВ “Російська північ” – приніс скарбниці Російської Федерації 5561861573 рубля. Торговий дім “Мегаполіс”, який продає в Росії горілку Черняка, приніс бюджету РФ 50 960 000 рублів.

Загальним результатом виходить, що три фірми Євгена Черняка принесли Росії як мінімум 15 560 404 911 рублів. П’ятнадцять із половиною мільярдів рублів. Які були конвертовані в танки, гармати, патрони, снаряди, літаки та ракети, що стирають у пилюку міста України і вбивають наших солдатів, наших жінок, старих і дітей.

Слід ще згадати, що горілка, випущена на російських заводах Черняка, у листопаді 2022 року була помічена в магазинах окупованого Мелітополя. Фото горілки на полицях мелітопольського супермаркету «Міра» виклали до Мережі. На фото видно як назву горілки, так і відсутність акцизних марок.

На фотографіях також чітко видно дату, коли ця горілка була сфотографована – 5 листопада 2022 року. Що підтверджує фіскальний чек, який видно на знімках.

Але це ще не все. На початку літа минулого року продукцію ТМ «Хортиця» було помічено у київських супермаркетах. Про це повідомив OBOZREVATEL з посиланням на Facebook автогонщика та журналіста Олексія Мочанова. Проте вже буквально через кілька годин обидва ці матеріали були видалені – як з OBOZREVATEL, так і зі сторінки Мочанова в соцмережі.

Як і горілка із супермаркету. Тоді хтось дуже постарався, щоб скандал зам’яли. Бо інакше треба було розслідувати – хто і яким шляхом завіз величезну партію горілки з Росії, з якою на той момент нас уже розділяла лінія фронту по всьому периметру кордону, включаючи Білорусь. Але тема підозріло швидко зійшла нанівець.

І ось тепер – новина про те, що громадянин України Євген Черняк отримав посвідку на проживання у Польщі. Що не може не викликати безліч питань – ні, не до поляків – вони діяли на підставі свого законодавства. А перед їхнім законом Черняк чистий – якщо Україна не цікавиться його горілчаною епопеєю в Росії, то з чого це робити полякам? Але відповіді на запитання до України мають у цьому, як і в багатьох інших випадках, суто риторичний характер.

“Антикорупційна правда”