рус   укр

Соц мережі

В Чернігівській області чиновники-мародери уникають відповідальності

В Чернігівській області чиновники-мародери уникають відповідальності

Після деокупації захоплених російськими військами територій України проводиться документування та розслідування злочинів окупантів.

Так само виявляються колаборанти та мародери, які під прикриттям окупації співпрацювали з ворогом або просто використовували складні часи для грабунків своїх же сусідів. Одна з таких історій сталася у Чернігівській області, і її розслідування на жаль гальмується.

В селі Плиски Ніжинського району 28 лютого 2022 року камера спостереження місцевого магазину зафіксувала, як до приміщення під’їхала бронетехніка росіян, і солдати викрали кілька ящиків продуктів. А вже досить скоро після цього та ж камера записала вже інших мародерів – цього разу місцевих мешканців, та ще і пов’язаних із сільською головою. Вони вирішили перевершити загарбників у масштабі крадіжки і винесли з магазину товарів на суму близько 150 тис. грн.

Після деокупації району правоохоронці почали наводити порядок, і відповідно відділом поліції №1 Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області за цим фактом було зареєстроване кримінальне провадження №4202227180000049 від 20.04.2022 року за ч. 3 ст. 185 КК України. Встановити особи злочинців при наявності записів і свідків було неважко.

Як виявило слідство, майно з магазину виносили місцеві мешканці на прізвища Кадігроб та Мазій, які залучили до своєї спецоперації ще декількох виконавців. На відеозаписі чітко видно, як 28.02.2022 року в першій половині дня злочинна група прибула до магазину «Мінімаркет» на службовому автомобілі Renault Плисківської сільської ради та завантажила до нього викрадені з магазину товарно-матеріальні цінності, упаковки з крупами, цукром, ящики з іншою продукцією.

З’ясовано, що Мазій та Кадігроб після вчинення злочину перевезли до приміщення Плисківської сільської ради, після чого разом з Плисківською сільською головою Вірко М.О. розпорядились викраденим майном на свій розсуд.

Залишки цукру, викраденого з магазину, під час обшуку було вилучено поліцією у Плисківського сільського голови М. Вірко, яка за свідченням селян, є колишньою співмешканкою О.Мазія. Крім цього, на час заволодіння майном з магазину О.Мазій був працівником Плисківської сільської ради, а Г.Кадігроба невдовзі після цієї події М.Вірко призначила на відповідальну посаду керівника КП “ПЕРСПЕКТИВА” Плисківської сільради. Під час розслідування М.Вірко всіляко захищає зловмисників, а в селі прямо говорять, що саме вона і була ініціатором ідеї «почистити» магазин.

Однак, незважаючи на наявні докази причетності до злочину конкретних осіб, злочин не розслідується, ніхто до відповідальності не притягнутий, збитки підприємцю ніхто не компенсував. На першому етапі слідство проходило швидко і ефективно, проте потім зловмисники знайшли впливових покровителів, і розслідування фактично зупинилось. Більше того, банда підозрюваних погрожує потерпілому підприємцю і хизується зв’язками у столиці, натякаючи на контакти з авторитетним народним депутатом. Нещодавно у підприємця сталась пожежа в кафе, під час якої було знищено багато майна. Наразі невідомо чи пов’язані ці події з позицією підприємця щодо необхідності розслідувати злочин та притягнення до кримінальної відповідальності винних, проте по селу і по району пішли чутки про розправу і про безкарність.

Підприємець неодноразово зверталась зі скаргами до прокуратури різних рівнів, але без результату. За розвитком подій з інтересом слідкує все село та мешканці Ніжинського району. Результат розслідування покаже, чи є у держави ефективні механізми боротьби з мародерами і чи можуть правоохоронці доводити резонансні справи до суду.

Чернігівська область – межує з Російською Федерацією, і на жаль загроза нових атак все ще залишається. Нове керівництво МВС буде оцінювати роботу своїх підлеглих у області в тому числі по ефективності розслідування злочинів, скоєних під час окупації. Верховенство закону і невідворотність покарання за злочини – це важлива українська зброя для протистояння новим нападам агресора. А високі посади і статуси не є індульгенцією від відповідальності за злочини чи за гальмування розслідувань.

В чорній куртці з написом Columbia – Олександр Мазій, в сірій куртці Геннадій Кадігроб.

“Антикорупційна правда”