рус   укр

Соц мережі

ДБР розслідує обставини корупції на аукціоні Міненерго

ДБР розслідує обставини корупції на аукціоні Міненерго

Державне бюро розслідувань розслідує обставини аукціону Міненерго по продажу скрапленого газу у квітні минулого року. Слідчі підозрюють продаж палива по заниженій ціні фірмам, пов’язаним з групою «Приват».

Що призвело до недоотримання «Укрнафтою» прибутку на суму 300 млн гривень. Про це стало відомо з низки судових ухвал в справі №62022000000000235 за ч.2 ст.364 КК.

З них відомо, що 27 квітня на Товарній біржі УТБ «Контрактовий Дім УМВБ» було проведено додатковий аукціон (№100Д) з продажу скрапленого газу «Укрнафти».

Покупцями палива стали дві фірми – ТОВ «ТД Карпатинафтотрейд» та ТОВ «Трансоілгаз». В судовому реєстрі відмічені дві угоди, що того ж дня, 27 квітня, були укладені між «Укрнафтою», біржею та фірмами про продаж кожній із них по  три тисячі тонн скрапленого газу на загальну вартість 168,02 млн гривень. Розслідується можливе заниження ціни продажу скрапленого газу.

За розрахунками ДБР, через заниження ціни продажу, «Укрнафта» недоотримала 300 млн гривень прибутку. З цієї суми випливає, що на аукціоні №100Д 27 квітня було продано весь заявлений ресурс «Укрнафти» в 14 тис. тонн.

Також під час досудового розслідування слідчі отримали інформацію про те, що аукціон проводився формально з порушенням «Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу». Біржа  на момент торгів не мала відповідної ліцензії.

Слідчі вважають, що ТД «Карпатинафтотрейд» та «Трансоілгаз» належать до сфери впливу групи «Приват», найвідомішим бенефіціаром якої є Ігор Коломойський. Слідчі вказують, що частина палива потім була реалізована через «приватівські» АЗС по ринковим цінам.

“Антикорупційна правда”