рус   укр

Соц мережі

Ексголова Держспецзв’язку Юрій Щиголь мав 1,5 млн доларів у критовалюті

Ексголова Держспецзв’язку Юрій Щиголь мав 1,5 млн доларів у критовалюті

Національне антикорупційне бюро виявило на криптогаманці вже колишнього голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрія Щиголя близько 1,5 млн доларів в криптовалюті. Про це під час судового засідання з обрання запобіжного заходу заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ігор Ткач.

Детектив НАБУ і прокурор САП просили узяти під варту Щиголя з альтернативою 50,23 млн гривень застави. Мотивуючи такий розмір застави прокурор САП Ткач повідомив, що дохід Щиголя за останні роки склав 4,5 млн гривень. До того ж, під час обшуку в ексголови Держспецзв’язку виявили 82 тисяч євро і 72 тис. доларів готівкових коштів, а на його телефоні знайшли криптогаманець. За словами прокурора, Щиголь має у своєму розпорядженні 1 201 285 одиниць криптовалюти Tether USDT еквівалентом 1 201 928 доларів і 6,9 біткойни – за курсом 275 тис. доларів. Загалом на суму 1,476 млн доларів.

Наразі суддя оголосив перерву в судовому засіданні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, його заступнику та іншим у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн. За версією слідства, у 2020 році власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного програмного забезпечення та послуг та перерахувало у 2021-2022 років кошти у сумі понад 285 млн грн.

Проте реальна вартість програмного забезпечення, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину. Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

“Антикорупційна правда”