рус   укр

Соц мережі

На Чернівецький митниці викрили масштабну контрабандну схему

На Чернівецький митниці викрили масштабну контрабандну схему

НАБУ та САП викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з трьох організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці. До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці Микола Салагор, підсанкційний бізнесмен Юрій Кушнір, заступник начальника посту «Чернівці» Микола Нікулеску, колишній депутат Чернівецької обласної ради та інші.

Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн гривень у вигляді несплачених податків. Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні. При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття». Зауважимо, що ці схеми діяли тривалий час, а її учасники поводилися цинічно та зухвало.

Коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття. Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК.

Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК. Завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.

“Антикорупційна правда”