рус   укр

Соц мережі

Елеонора Шкода нашкодила, накрала і після цього… здобула нову “хлібну” посаду

Хабарниця з Департаменту контролю за підакцизними товарами Податкової служби України Елеонора Шкода мала загриміти у в’язницю. Але натомість вона, схоже, йде на підвищення – керувати Дніпропетровською областю. Подробиці про діяльність подружки тіньовиків Елеонори Шкоди читайте нижче.

Бізнесмени-тіньовики Ігор Абрамович та Сергій Вязьмікін, які в перші дні війни бігли з України до Монако, через свого вірного помічника Олександра Ярмоленка (неодноразово помічений у Монако, приймає корупційні кошти в особистому офісі торгово-офісного центру «Гулівер») на посаді директора департаменту контролю за підакцизними товарами Податкової служби України організували таку кількість тіньових схем із підакцизними товарами, що інформація про їхню кримінальну діяльність вийшла далеко за межі України.

Завдяки їм Україна стала чи не єдиною країною у світі, де обсяг ринку підробок відомих тютюнових брендів становив близько 70 відсотків від загального обсягу продажів товарів цих брендів. Тобто ціна, наприклад, пачки “Marlboro” у 100 гривень у торговельних мережах та у 50 гривень цієї ж пачки без марки акцизного податку у кіоску біля цієї торгової мережі під час воєнного стану не залишала вибору збіднілому покупцю.

Підробки в основному проводилися на двох підпільних тютюнових фабриках у Винниках та Гощі. Якщо фабрика у Винниках для прикриття хоча б має лінійку тютюнових виробів, то фабрика у Гощі (власник Владислав Гельзін – теж член угруповання «Монако», власник горезвісної донецької тютюнової фабрики «Хамадей») створена на базі «Хамадея» лише для підробок світових брендів .

Головною фігурою цієї незаконної діяльності була Елеонора Шкода – директор Департаменту контролю за підакцизними товарами Податкової служби України (раніше працювала разом із Ярмоленком у податковій Донецькій області). Елеонора Шкода не соромлячись, прямо при підлеглих, дзвонила Ярмоленко до Монако, щоб отримати дозвіл на ухвалення серйозних рішень та хабарів.

Привід для перевірки, отже, для подальших поборів із підприємств створює департамент контролю за підакцизними товарами. Перевіряючі за вказівкою зверху приписують тому чи іншому виробнику порушення, яких немає. Якщо на такому підприємстві не згодні виплатити «відкупні» готівкою, перевіряльники зупиняють виробництво та переключаються на його партнерів – покупців та постачальників.

Потік хабарів від схем з алкогольної та тютюнової галузі та обсяг ринку підробок досягнув таких масштабів, що під час візиту до України це питання змушений був порушувати прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак, прив’язавши фінансову допомогу Україні цього року до ліквідації контрафактного виробництва.

Після цього відбулося термінове заслуховування керівництва податкової служби України на засіданні під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Офісу президента Андрія Єрмака. На цьому засіданні після розкриття деяких цифр Елеонора Шкода було негайно звільнено.

2 січня 2024 року у податковій міста Києва, а також у податковій Київській області проходили обшуки – на хабарі взяли інспектора з відділу перевірок обігу підакцизних товарів Управління фактичних перевірок, який за вказівками вищого керівництва вимагав кошти із мережі заправок.

Контролювала роботу територіальних органів на той час Елеонора Шкода.

Нині інспектори дають свідчення в правоохоронних органах, де все сходиться на вказівках Елеонори Шкоди, тобто оголошення підозри Шкоді та його арешт – це справа часу.

Але ось 23 лютого серед працівників податкових органів розійшлися сенсаційні чутки – Елеонору Шкоду повертають, і вона йде на підвищення – керувати Дніпропетровською областю, одним із найбільших донорів наповнення податками Державного бюджету. 23 лютого її призначили інспектором до податкової служби Дніпропетровської області та за наявною інформацією, найближчим часом її буде призначено виконувачем обов’язків начальника податкової Дніпропетровської області.

Найцікавіше, що нинішній голова Дніпропетровської області Наталія Федаш підписала наказ про прийом на роботу Елеонори Шкоди, знаючи, що вона обійме її посаду. Це вже схоже на середньовічне рабство, наприклад, керівник Хмельницької області до останнього моменту відстоювала свою точку зору.

Мабуть, сплата податків у Дніпропетровській області досягла такого рівня, що необхідно терміново призначити Елеонору Шкоду (цікава гра слів, Роздайбіда вже був у Харківській області) для того, щоб направити потоки не до бюджету, а до кишень Елеонори Шкоди та бізнесменів-бізнесменів з батальйону «Монако» ».