рус   укр

Соц мережі

Голова Вінницької ОВА Сергій Борзов віджимає квартири у солдатів і держави

Голова Вінницької ОВА Сергій Борзов віджимає квартири у солдатів і держави

Раніше він грав у команді КВК «Вінницькі перці», а потім став очільником Вінницької ОВА. Його дружина має бізнес у Криму, а тесть на росії

Не встигла країна оговтатися від іспанської вілли одеського військкома і поїздок по берегу Світязя на елітному позашляховику його київського колеги, як виявилося, що голова Вінницького ТЦК Роман Потерлевич отримав квартиру, яка спочатку призначалася для бійця. Утім, за Потерлевичем стояв голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, пише “Антикор“.

Це підтвердив місцевий забудовник та волонтер Володимир Хоменко. Саме він виділив сім’ям героїв житло, всього було вісім квартир. Про це Хоменко розповів у Facebook. Головним призвідником, як він стверджує, є голова Вінницької ОВА Сергій Борзов. Волонтер минулого року звернувся до нього, щоб провести в квартири газ, проте на відповідні документи він чекав дуже довго.

Хоменко вже підготував заяви до потрібних органів, щоб вони розібралися з корупціонером. Також він заявив, що місцевий військком Роман Потерлевич, котрий заволодів квартирою, просто виконував наказ голови ОВА Сергія Борзова.

Сама суть справи щодо віджиму у бійця тиловим «хєроєм» квартири цікава, однак ще цікавіша особистість голови Вінницької ОВА Сергія Борзова. Який є (хто би міг подумати?) вихідцем із КВН і починав кар’єру у команді «Вінницькі перці».

Подальша кар’єра Борзова теж дуже цікава – тут і робота на росії у Алєксандра Маслякова, і робота в Державному управлінні справами за Порошенка, і призначення головою ДУС за Зеленського:

Політичні вподобання Борзов змінював частіше, ніж шапки у «Весіллі в Малинівці»: тут і «Фронт змін», і «Ліберальна Україна», і «Слуга народу»:

Правда, зі «Слугою народу» не пощастило – під час виборів мера у Вінниці у 2020 році Борзов набрав аж 6% голосів – вінничанам явно набрид КВК і вони хотіли чогось іншого.

Однак КВК все ж таки відбувся: Зеленський призначив Борзова натомість на посаду голови Вінницької ОДА.

У цьому йому ніщо не завадило, як не завадив і перед призначенням Сергія Борзова головою ДУС, скандал із незаконним отриманням останнім службової кварти у майже 200 метрів у Києві.

Як писали тоді ЗМІ, «прийшовши до ДУС, Борзов безкоштовно приватизував елітну 187-метрову квартиру на столичному Печерську.

Розташована вона у багатоповерхівці на бульварі Лесі Українки, а коштує “конфіскована” біля Головного управління з обслуговування іноземних диппредставництв “скромна” квартира загалом близько 10 млн грн. За цим фактом НАБУ навіть порушило кримінальне провадження, яке, втім, нічим так і не закінчилося».

Перед призначенням на посаду голови Вінницької ОДА до Зеленського намагалися апелювати щодо персони Борзова, але він відповів так:

Причинами такого настрою президента було не лише те, що ключові посади в Україні роздавалися колишнім гравцям у КВК. Причиною було й те, що дружиною людини, яка з тріском програла вибори мера у Вінниці, є народний депутат від партії «Слуг неукраїнського народу» (ще одна несподіванка) Ірина Наумівна Борзова:

Яка, своєю чергою, теж змінила цілу низку політичних партій: На місцевих виборах 2015 року Ірина Борзова балотувалася до Вінницької міської ради від партії Володимира Гройсмана «Вінницька Європейська стратегія», досі є головою Вінницької міської організації політичної партії «Український дім», однак депутаткою стала саме від «Слуги народу».

І це – не менше, а може, навіть і більш цікава персона, ніж її чоловік, який всього-на-всього зумів віджати пару квартир – одну у держави, іншу – у солдата. Бо в Ірини Наумівни та її батька, Наума Йосиповича Барулі, є бізнес як в окупованому Криму, який вони переоформили у 2016 році згідно з російським законодавством, так і на території самої російської федерації:

В одному з них – ТОВ «Профіль-Н» (ООО «Профиль-Н») – народний депутат України Ірина Наумівна Борзова є співвласником разом із своїм батьком, Наумом Йосиповичем Барулею.

Правда, у минулому році підприємство було збитковим, але суть від цього не змінюється. Підприємства тестя голови Вінницької військово-цивільної адміністрації в інших регіонах росії компенсують ці збитки. Крім того, цікаво, що до 2018 року Наум Баруля був власником і керівником телерадіокомпанії, зареєстрованої у Москві:

Наум Баруля не цурається і смішного бізнесу – із 1999 по 2013 рік він керував фірмою «АМіК» (“Олександр Масляков та компанія”), яка володіє правами на найвідоміший на пострадянському просторі гумористичний телепродукт – КВК.

Після початку війни на Донбасі «АміК» поділилася надвоє. Наум Баруля спільно з «95 кварталом» у 2014 році став одним із засновників «Ліги сміху» – вітчизняного аналога КВК. Прописалася «Ліга сміху» на телеканалі 1+1, яким володіє бенефіціар Володимира Зеленського Ігор Коломойський.

Так що секрет того, яким чином Ірина Баруля-Борзова стала народним депутатом, очевидний. Таким же очевидним є і секрет стрімкої кар’єри «Веселого перця» Сергія Борзова, якому Зеленський пробачив навіть роботу у Порошенка.

Тому, ознайомившись із біографією голови Вінницької обласної військової адміністрації, чомусь не видається дивним факт того, що він віджав квартиру у солдата. Зрештою, «какая разніца», хто в тій квартирі живе. Головне, «чтоби в нєй било свєтло».

“Антикорупційна правда”