рус   укр

Соц мережі

Голову департаменту муніципальної безпеки Києва Романа Ткачука затримали через незадовільний стан укриттів

Голову департаменту муніципальної безпеки Києва Романа Ткачука затримали через незадовільний стан укриттів

Директору департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роману Ткачуку після затримання висунули підозру у неналежному виконанні службових обов’язків. Про це повідомляє столична прокуратура.

Це сталося після перевірки стану укриттів. У червні цього року у Деснянському районі міста Києва від дії вражаючих факторів вибуху ракети загинуло троє людей, у тому числі малолітня дитина, ще семеро отримали травми. Трагедія сталася біля укриття лікарні, двері якого були зачинені.

Вказане укриття є фактично єдиною захисною спорудою, що знаходиться поруч з будинками, в яких мешкали загиблі та травмовані люди. Решта найпростіших укриттів, нанесених на мапу укриттів Києва поруч з будинками загиблих та травмованих були фактично відсутні або зачинені.

Встановлено, що Ткачук, перебуваючи з 2018 року на посаді директора департаменту муніципальної безпеки КМДА, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту. Підозрюваний упродовж часу перебування на вказаній посаді не визначив реальні потреби фонду захисних споруд цивільного захисту у столиці, не надав жодних пропозицій щодо формування бюджету міста з цього питання, не організував роботу щодо створення фонду захисних споруд та не забезпечив дієвий контроль за їх утриманням та станом готовності.

Внаслідок цього, з 4655 захисних споруд цивільного захисту лише 3041 об’єкт виявився придатним для використання, решта є не придатними та обмежено придатними. Частина придатних для використання захисних споруд постійно знаходились в зачиненому стані.

Крім того, підозрюваний не вжив жодних заходів реагування на наказ департаменту освіти і науки КМДА,  на підставі якого до захисних споруд, розташованих у закладах освіти, під час повітряних тривог не допускалися особи, які не є здобувачами освіти чи працівниками таких закладів.

З метою приховування своєї службової недбалості та створення хибного уявлення про ефективність його роботи підозрюваний надав вказівку підлеглим працівникам створити в мережі інтернет мапу укриттів Києва та забезпечити її наповнення інформацією про розташування захисних споруд цивільного захисту.

При цьому до мапи укриттів вносились, у тому числі відомості про захисні споруди, що були фактично відсутні або не були пристосовані для використання, про що навіть складено акти підрозділами управління ДСНС.

Кияни, будучи введеними в оману інформацією, розміщеною на мапі, після оповіщення про загрозу повітряної атаки вирушали за адресами, за якими укриттів не існувало або вони були зачинені чи не придатні для використання, чим наражали себе на небезпеку.

З цього приводу з 24 лютого 2022 року по 1 червня 2023 року на адресу очолюваного підозрюваним департаменту надійшло понад 400 скарг громадян, а також звернення голів РДА, які були залишені без належного реагування.

“Антикорупційна правда”