рус   укр

Соц мережі

Екснардеп Анатолій Шкрибляк у суді намагається закрити справи своїх ТЕЦ

Екснардеп Анатолій Шкрибляк у суді намагається закрити справи своїх ТЕЦ

Адвокати екснардепа Анатолія Шкрибляка намагаються через суди закрити справи стосовно корупційних зловживань, які відбуваються на його власник ТЕЦ. Про це стало відомо з матеріалів ухвал щодо кримінальних справ.

У листопаді 2020 року головне слідче управління Нацполіції та Офіс генпрокурора відкрили справу № 42020000000002246 за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 205-1 КК. За даними слідства, менеджмент ТОВ «Євро- Реконструкція» з 218 року документально відображав закупку вугілля по необґрунтовано завищеним цінам у підконтрольного підприємства«Нью Арк Ист», яке надалі документально відображало придбання страхових послуг у підприємства з ознаками ризиковості ТДВ «СК «АКС Кепітал».

Адвокати Шкрибляка подали до Печерського райсуду клопотання щодо закриття справи ще у листопаді минулого року. За його словами, строк досудового розслідування до дня повідомлення особі про підозру мав би закінчитись 19 травня 2022 року. Суддя ухвалив закриття справи, але апеляція 23 лютого цього року знову продовжила її. У березні суддя Печерського райсуду знов закрив справу, але прокуратура також подала апеляцію. Її результати нам поки невідомі.

З лютого 2020 року Нацполіція також розслідує справу № 42020200000000050, щодо компаній екснардепа ТОВ «Євро-Реконструкція», ТОВ «Сумитеплоенерго», ТОВ «Технова», ПрАТ «Черкаське Хімволокно». Згідно з фабулою, мова йшла заволодіння майном громадян внаслідок внесення до структури тарифів на виробництво електричної та теплової енергії необґрунтованих витрат щодо закупівлі товарів, робіт та послуг. Начебто слідчі не змогли знайти докази корупції при перевірці документів. Однак ми писали як працює прикриття схем Шкрибляка у правоохоронних органах.

Нагадаємо, що Офіс генпрокурора розслідує ще одну справу №42020000000001477 за ч. 5 ст. 191 КК  стосовно закупівель для ТЕЦ Шкрибляка вугілля у компаній держав-агресорів.

Зрозуміло, що справи проти екснардепа не доводять до кінця через те, що в Офісу президента відсутня політична воля щодо даної ситуації.

“Антикорупційна правда”