рус   укр

Соц мережі

Ігор Кучеренко на прізвисько «Гонзік»: Хто такий сірий кардинал Віталія Кличка?

Ігор Кучеренко на прізвисько «Гонзік»: Хто такий сірий кардинал Віталія Кличка?

Ні для кого не секрет, що нинішній мер Києва Віталій Кличко має у своїй біографії зв’язки з криміналом дев’яностих. Наразі ця тема не педалюється, та й Кличко вже не простий перспективний боксер, у якого вклався один із київських авторитетів, але від минулого нікуди не дінешся.

І ось днями журналіст Володимир Бондаренко опублікував пост під заголовком «Гонзик» – сірий кардинал Кличка», в якому йшлося про те, що Антимонопольний комітет порушив справу за змову на аукціоні з передачі в оренду київського комунального «Житнього ринку» структурам, якими насправді (через низку прокладок) володіє Ігор Кучеренко.

Останнього знають насамперед як чоловіка екс-«віагри» Санти Дімопулос:

Небагато хто у зв’язку з цим можуть повідомити, що Ігор Іванович Кучеренко – співвласник мережі клубів Sport Life, є співвласником будівельної компанії, одним із керівників фонду VEK capital Partners та президентом міжнародної гірничо-геологічної компанії MPG Global, яка займається золотовидобуванням. Кучеренко веде активний спосіб життя – він капітан збірної мережі SportLife, разом із командою підкоряв пустелю Сахару та гору Кіліманджаро.

На цьому біографія «обранця Санти» вичерпується. Принаймні – у відкритих джерелах. Володимир Бондаренко дає якийсь натяк на те, що за цією блискучою обкладинкою криється щось набагато глибше, ніж те, що лежить на поверхні.

 

І пояснює причину, через яку особистість Ігоря Кучеренка намагаються оминати всі, хто з ним пов’язаний: «Жити-то хочеться…». До цього він додає фразу «такий ось сірий кардинал у нашого майбутнього президента».

Бути Кличку президентом чи не бути – питання спірне. Але той факт, що за людиною, яка очолює ось уже багато років столицю і присутня у великій політиці країни теж чимала кількість років, стоїть людина, яку явно бояться зовсім не останні в нашій країні люди (серед таких – голова «Укрбуду» Максим Микитась), дуже цікавий.

І ще цікавіша його особистість. Як уже згадувалося, про Ігоря Кучеренка відомостей дуже мало. Принаймні – достовірних. Як він виник в угрупуванні покійного київського авторитету Віктора Рибалка (Вітя Рибка) – до кінця незрозуміло. До того ж його плутають із ще однією людиною з орбіти Рибки – Олексієм Кучеренком, який згодом став політиком і міністром в уряді Юлії Тимошенко.

Однак ця плутанина викликана не лише збігом прізвищ, а й низкою об’єктивних факторів. Окрім Рибки, обох Кучеренків пов’язував ще один відомий персонаж української політики – Ігор Бакай, у чиїх газових схемах брали участь Кучеренки.

Де і за що Ігор Кучеренко отримав свою прізвисько «Гонзік» – встановити не вдалося. Але відомо, що отримав він його в інший ОЗУ – Володимира Киселя, де входив до бригади Олександра Кадирова та вимагав гроші з підприємців на Володимирському ринку. Потім перейшов до ОЗУ Рибки. Дехто навіть стверджує, що це саме він познайомив братів Кличків із Рибкою, але це неправда – авторитет уже давно придивлявся до талановитих кікбоксерів (обидва брати починали саме в цьому виді спорту).

Але йдеться про Ігоря Кучеренка. Якому став благоволити Рибка, і той піднявся кар’єрними сходами – з рядового братка став контролером (або, якщо хочете, «дивлячимся») ритуальної служби «Спецкомбінату комунально-побутового обслуговування».

Крім того, Ігор Кучеренко став учасником схем Бакая, ось чому його плутають із Олексієм Кучеренком. Після того, як Бакай та Рибка вступили у стадію жорстокого конфлікту, Ігор Кучеренко став на бік Бакая. Чи це було причиною того, що Кучеренко кинув Рибку на 42 мільйони доларів, чи, навпаки, кидок став причиною зміни суверена, досі незрозуміло. Але зрештою Ігорю Кучеренку довелося тікати з України.

Хто йому допоміг стати там співвласником фонду VEK capital Partners та президентом міжнародної гірничо-геологічної компанії MPG Global – до кінця незрозуміло, але можна сміливо стверджувати, що Ігор Бакай приклав до цього руку. Згодом Кучеренко став співвласником великої столичної мережі спортивних клубів Sport Life, тож втеча в США була дуже вдалим ходом. Тим паче, що йому вдалося оформити громадянство цієї країни, що у нинішньому світі дуже корисна річ.

Подейкують, що Ігор Кучеренко був одним із організаторів замаху (невдалого) на Рибку, якому, само собою, не сподобався кидок на великі гроші, та ще й від людей, яких він підніс своїми руками – Кучеренко в афері був не один, з ним у ній брав участь Михайло Пантелеєр, який, за чутками, займався у Рибки ліквідаціями. Але це чутки, а ось те, що Пантелеєра дуже боялися в угрупуванні Рибки, яке складалося аж ніяк не з випускників музичного училища, – факт. Зараз Пантелеєр став Майком Пантелеєром та громадянином Німеччини, має дуже непоганий бізнес як там, так і в Україні. З Кучеренком, за чутками, у добрих стосунках.

Тож, якщо вірити версії Володимира Бондаренка, що Ігор Кучеренко є «сірим кардиналом» Віталія Кличка, то ситуація справді цікава. Тому що виходить, що з дев’яностих все мало змінилося. Більше того – посилилося. Тому що один із членів ОЗУ Рибки став міським головою, а інші неостанні члени ОЗУ впливають не лише на процеси в столиці, а й на політику та бізнес країни загалом.

“Антикорупційна правда”