рус   укр

Соц мережі

Київська облрада призупинила повноваження депутатів від ОПЗЖ

Київська облрада призупинила повноваження депутатів від ОПЗЖ

Київська обласна рада прийняла рішення про призупинення повноважень депутатів, які були обрані за списками забороненої в Україні партії ОПЗЖ. Про це повідомив депутат облради від Європейської солідарності Роман Титикало на своїй сторінці у Facebook та в коментарі Українській правді.

“Щойно Київська обласна рада підтримала мій проєкт рішення поданий за ініціативою фракції Європейська Солідарність Київщини Про призупинення повноважень депутатів політичної партії Опозиційна платформа − За життя, яким вирішено призупинити повноваження депутатів Київської обласної ради VIII скликання, які висувалися та були обрані за виборчими списками політичної партії Опозиційна платформа − За життя”, – зазначив народний обранець.

Він також опублікував відповідний проєкт рішення. Йдеться про призупинення повноважень 8 депутатів.

На запитання, чи має обларада відповідні повноваження, Титикало зазначив, що у законі є чіткий перелік причин, за яких можуть бути призупинені повноваження депутата.

“Також є законопроєкт, який передбачає що серед таких причин має бути і заборона політичної партії. Але Верховна рада ніяк не проголосує цей закон. Тому є певна правова невизначеність − з одного боку підстав для припинення повноважень немає, але з іншого − є рішення Верховного суду. Більше того, Київщина сильно постраждала від російської агресії, громадськість вимагає цього від депутатів. Тому ми вирішили піти таким шляхом − призупинити їх повноваження до моменту прийняття відповідного рішення Верховною Радою”, – пояснив він.

Він додав, що подібне рішення вже подали у Макарівській і Бородянській міськрадах.

За словами Титикала, депутати, обрані від ОПЗЖ, були присутні на засіданні 17 жовтня, хтось з них голосував проти цього рішення, хтось утримався, але після голосування, усі вони встали і залишили залу.

На запитання, за яких умов згадані депутати можуть повернутися до участі у засіданнях, Титикало сказав, що це можливо у разі скасування рішення через суд.

Він додав, що його партія буде ініціювати такі рішення про призупинення повноважень депутатів, обраних від ОПЗЖ, по всій Київщині, і висловив сподівання, що подібні “вольові рішення” будуть приймати й інші регіони по всій Україні.

 

“Антикорупційна правда”