рус   укр

Соцсети

Масивна дошка — види обробки

_5zeFMgnyrevlryYp-xdeMFHEoG2C1GzGfVrVrlViIVh1863pz1VxzIvz7toEBrt-usFuURUBwtPnLIar-5bbG1G50LtlxNpvtkrcYQcMmVLn8Y0gRhVh1BW6isPxsb9y7Xqsxnn8_uzcoUqx7hfdpb_qK4fzk-KZ6O1itDP_SJdNVfXRDoB1bFLNvCb_g

Сучасна промисловість пропонує безліч варіантів різних підлог, до найсучасніших матеріалів. Однак найбільш популярним вже багато століть залишається натуральне дерево – це може бути як простий паркет, так і масивна дошка. Це дуже тепле і природне покриття, яким можна ходити босоніж. Воно також зберігає свій природний малюнок — наприклад, деревина дуба виглядає зовсім інакше, ніж горіхова. Однак, попри назву, це не просто дерево. Насправді масивна паркетна дошка проходить безліч процесів обробки, перш ніж потрапити до покупця для остаточного настилання на підлогу. Зокрема, на неї має бути нанесене покриття.

Обов’язкові покриття

Ax0njkb5Bw_GGo-HWlTK13L_7pm45IIEwq_itn9v-7ipsfh5ytJwAs8dPqoq8QUqIi30AEyM1bSy5E9uRnIpdVgGb3lGji65rDwai_4SJj-vZ96fJ50JSb9ZMRwcK7Fpyto3nlxgwJ__WHSjiEN1EUExC77qpAcGEQmOHuJ21BOiBPcVlxsiwYDlD_LWuA

Для того, щоб захистити натуральне дерево від повсякденного впливу на нього, його обов’язково покривали спеціальним захисним складом. Найбільш відомі три види:

  • Лакове покриття, найвідоміше та найпоширеніше. Раніше було заведено наносити його після того, як дошка постелена. Проте це було пов’язано з безліччю недоліків, тому сучасна промисловість поставляє масивну дошку вже лакованою. Недолік покриття — воно недовговічне, його необхідно оновлювати. Загалом, як і усі інші види.
  • Олія. Дуже важливий компонент – воно здатне просочувати верхній шар деревини, не змінюючи його структуру. Таке покриття також необхідно регулярно відновлювати.
  • Олія-віск. Більш сучасне покриття, яке є сумішшю натуральної олії з парафінами. Її можна умовно назвати спадкоємицею популярних у минулому воскових мастик. Засіб створює захисну плівку на масиві, недовговічну, але легко відновлювану.

Використання захисного покриття — це важливий догляд за підлогою, адже кожна крапля пролитої рідини може всотуватись у дошку, залишаючи плями та розводи.

Декоративна обробка

Ubirg0DXcx0XWUWo1-REje6FcEwJ4hrEQLhEehGGliFiK3jQfrXGD5I70WYNIRvueB0_Q69Uho4bxwalHiomepMB9aaINFZO5VA8pSmuxWM2qHs5ZnsWX4ZnS4AFrs9QH-WKszC6I6_P71Fh8lslTSqnB4oyIJaTIgFHB3QoekKA8Lmn8DktwqCYDpEURQ

Сьогодні більшу частину асортименту виробників складає масивна дошка з тією чи іншою декоративною обробкою або навіть поєднанням різних видів. Деякі з них створюють візуальні ефекти, наприклад, ефект зносу:

  • Тонування. Покриття дошки одним або декількома шарами фарби, які досить тонкі, аби зберегти природний малюнок деревини, але досить помітні, аби змінити або зробити більш яскравим її колір.
  • Брашування. Найпоширеніший спосіб створення рельєфної поверхні покриття для підлоги, яке змінює малюнок не лише візуально, але й на дотик.
  • Стругання і пиляння допомагають візуально постарити дошки, надати враження безлічі поколінь, які ними ходили. Це досить ефектний прийом.
  • Піскоструминна обробка — один із найсучасніших методів. Спеціальні машини не лише якісно шліфують поверхню, а й створюють більш опуклий рельєф. Такий метод зараз найпопулярніший.

Слід пам’ятати, що дошка для підлоги має бути також безпечною, тобто добре відшліфованою та обробленою. А який саме спосіб обробки обрати — залежить вже від персональних вподобань кожного власника оселі та від особливостей самого помешкання, його дизайну та освітлення.