рус   укр

Соц мережі

Міноборони дало маловідомій фірмі 1,4 млрд на міни, але… не отримало жодної

Міноборони дало маловідомій фірмі 1,4 млрд на міни, але… не отримало жодної

Фірма «Львівський арсенал» отримала від Міністерства оборони 1,4 мільярда гривень на поставку великої партії мінометних пострілів 120 мм і 82 мм, але давно прострочила контракт і не передала ЗСУ жодної міни. Про це йдеться у статті «Української правди» “Порожній Львівський арсенал. Як ЗСУ за 1,5 мільярда не отримали жодної міни”.

Міноборони уклало контракт з із маловідомою фірмою «Львівський арсенал» у  листопаді минулого року. Через кілька днів після цього міністр оборони Олексій Резніков дав дозвіл на проведення передоплати за контрактом – майже 100% суми угоди.

Компанія заявляла, що має експортну ліцензію в одній із країн Європейського Союзу. Незадовго до підписання контракту з МО уряд вніс «Львівський арсенал» в офіційний перелік так званих спецімпортерів зброї.

Поставки мали розпочатись уже в грудні 2022 року і повністю закінчитись до кінця лютого 2023 року, але станом на кінець липня жодної міни за передплаченим контрактом Міноборони не отримало.

Коли була зірвана перша поставка у грудні 2022 року, Міноборони з’ясувало, що «Львівський арсенал» мав експортну ліцензію від фірми-постачальника з однієї країни ЄС, але самих мін у цій країні не було. Вони нібито лежали на складах у третій країні. Але ні «Арсенал», ні його контрагент не отримали експортних ліцензій у цієї третьої країни до того, як взяли гроші МО.

«Львівський арсенал» вивів своєму постачальнику понад 400 мільйонів гривень.

Наразі Міноборони домоглося арешту грошей на рахунках «Арсеналу», хоча рішення у судовому реєстрі ще не опубліковане. Поліція розслідує провадження за фактом привласнення, розтрати майна в особливо великих розмірах.

Водночас «Львівський арсенал» нещодавно повідомив, що нарешті отримав експортні ліцензії та почне поставки за своїм контрактом.  Але наразі незрозуміло, як можна знімати арешт з рахунків і як давати дозвіл на виведення грошей.

«Львівський арсенал» зареєстрований у Києві. До осені 2022 року він не фігурував серед крупних постачальників озброєнь. Єдиний раз до нинішньої ситуації компанія з’являлась у публічному просторі, коли зірвала контракт із головним виробником стрілецької зброї для МВС, підприємством Форт, і кілька років судилась за 5 мільйонів гривень.

Засновник «Львівського арсеналу» – Юрій Збітнєв, який у 1990 році став одним із наймолодших депутатів Верховної Ради ще УРСР. Він також брав участь у створенні СДПУ(о), але пізніше пішов із неї.

Під час Революції гідності Збітнєв брав участь у захопленні КМДА, а після перемоги Майдану його дружина, київська журналістка Рена Назарова, стала депутаткою Київради від партії УДАР Віталія Кличка.

Зараз Назарова працює в Офісі президента Володимира Зеленського. УП з’ясувала, що Назарова і Збітнєв розлучились кілька років тому. Прохання видання про коментарі Збітнєв і Назарова проігнорували.

«Антикорупційна правда»