рус   укр

Соц мережі

На Київщині ексголова територіальної громади заволодів землею

На Київщині ексголова територіальної громади заволодів землею

Ексголова сільради на Київщині отримав підозру у завданні понад 7,8 млн гривень збитків територіальній громаді Київщини під час купівлі занедбаної будівлі для облаштування школи чотирьом особам. Як повідомляє НАБУ, серед підозрюваних – колишній голова однієї з сільських рад на Київщині, власниця нерухомості, оцінщик та посередник.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 та ч. 4 ст. 358 КК. Оцінщику додатково інкриміновано пособництво у вчиненні злочину — ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2019 році сільська рада селища на Київщині ухвалила рішення про виділення коштів на купівлю приміщення для облаштування школи, яку так потребувала громада. Використовуючи надані кошти, сільський голова придбав занедбану будівлю та три земельні ділянки загальною площею 0,81 га за понад 15,8 млн гривень.

Проте з’ясувалося, що вартість придбаного майна значно завищена – указана будівля та землі були куплені власницею лише за 1,9 млн гривень і вже за три дні перепродані сільраді за суму, яка в рази більше за їхню фактичну вартість. Щоб приховати переплату зловмисники підробили звіти про оцінку придбаної будівлі та земельних ділянок. У підсумку сільська громада не лише втратила понад 7,8 млн гривень, які були переплачені (підтверджено висновками проведених експертиз), ще й не отримала навчальний заклад – набута нерухомість так і залишилась занедбаною та нею й досі ніхто не користується.

“Антикорупційна правда”