рус   укр

Соц мережі

На Одещині поплічник мера Рені Андрій Лантінов вимагав гроші за експорт зерна

На Одещині поплічник мера Рені Андрій Лантінов вимагав гроші за експорт зерна

На Одещині поплічник мера Рені Ігоря Плехова  — Андрій Лантінов — вимагав гроші від компаній, які здійснюють експорт сільськогосподарську продукцію з України за кордон Дунайським каналом через місцевий морський торговельний порт. Про це стало відомо з матеріалів кримінального провадження за ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК.

Лантінов у 2017 році був заступником Плехова. Останнього обвинувачують в одержанні 50 тис. доларів неправомірної вигоди за забезпечення передання йому в оренду земельної ділянки комунальної власності площею близько 2,5 га. Справу передали до ВАКС.

Андрій Лантінов отримав підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК. Слідство вважає, що він на посаді директора ТОВ «Дунай-Транзитсервіс» в серпні розробив схему вимагання  коштів від експортерів. Так він отримав 730 тис. гривень на рахунок компанії у якості оплати за його діяльність. Мова йшла про вплив на службових осіб ДП «Ренійський морський торговий порт»,  АМПУ, та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, пов’язаних з контролем під час експорту зерна.

Чоловіка арештували з заставою у 1,5 млн гривень. Він вніс заставу і тепер не може не відлучатися за межі Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду. Строк дії обов’язків продовжити до 17 липня 2023 року.

“Антикорупційна правда”