рус   укр

Соц мережі

Стаття 46 ЗУ про поліцію зі змінами: коли поліцейський може застосовувати зброю?

Останнім часом люди почали цікавитися, коли поліцейський може застосовувати вогнепальну зброю. Пункти, за яких працівник поліції може використовувати вогнепальну зброю, прописані у статті 46 ЗУ про поліцію.

Згідно зі статтею 46 закону Про Національну поліцію, застосування вогнепальної зброї є найбільш суворим заходом примусу.

Крім цього, поліцейський уповноважений на зберігання, носіння вогнепальної зброї, а також на її застосування і використання лише за умови, що він пройшов відповідну спеціальну підготовку.

Згідно з пунктом 4 статті 46 ЗУ про поліцію, поліцейський уповноважений у виняткових випадках застосовувати вогнепальну зброю:

  • для відбиття нападу на поліцейського або членів його сім’ї, у випадку загрози їхньому життю чи здоров’ю;
  • для захисту осіб від нападу, що загрожує їхньому життю чи здоров’ю;
  • для звільнення заручників або осіб, яких незаконно позбавлено волі;
  • для відбиття нападу на об’єкти, що перебувають під охороною, конвої, житлові та нежитлові приміщення, а також звільнення таких об’єктів у разі їх захоплення;
  • для затримання особи, яку застали під час вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину і яка намагається втекти;
  • для затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю і здоров’ю людей та/або поліцейського;
  • для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров’ю людей та/або поліцейського;
  • для примусового припинення польоту безпілотного повітряного судна, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що таке судно використовується для вчинення правопорушення або становить загрозу життю чи здоров’ю людей та/або поліцейського, шляхом пошкодження чи знищення безпілотного повітряного судна та/або складових частин безпілотної авіаційної системи.

Поліцейський має попереджувати про необхідність припинення протиправних дій і намір використання заходу примусу, визначеного цією статтею, тобто вогнепальної зброї.

Але у пункті 6 статті 46 ЗУ про поліцію також вказані випадки, коли поліцейський може застосувати вогнепальну зброю без попередження:

  • при спробі особи, яку затримує поліцейський із вогнепальною зброєю в руках, наблизитися до нього, скоротивши визначену ним відстань, чи доторкнутися до зброї;
  • у разі збройного нападу, а також у разі раптового нападу із застосуванням бойової техніки, транспортних засобів або інших засобів, що загрожують життю чи здоров’ю людей;
  • якщо особа, затримана або заарештована за вчинення особливо тяжкого чи тяжкого злочину, втікає із застосуванням транспортного засобу;
  • якщо особа чинить збройний опір;
  • для припинення спроби заволодіти вогнепальною зброєю.

Також, згідно статті 46 ЗУ про поліцію, поліцейський уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у разі збройного нападу, якщо відвернення чи припинення відповідного нападу неможливо досягнути іншими засобами.

Але поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, а також у вогненебезпечних та вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої потреби.

Крім цього, стаття 46 ЗУ про поліцію прописує, що поліцейський може використати вогнепальну зброю для подання сигналу тривоги або виклику допоміжних сил, або для знешкодження тварини, яка загрожує життю чи здоров’ю поліцейського та інших осіб.

Рекомендуємо в тему:

Закон 3386: Украина ускорила судебное рассмотрение дел, связанных с защитой прав детей.

Юридична особа це: росказуємо детально про цей термін

Статья 152 часть 2: анекдот и суровая реальность Украины