рус   укр

Соц мережі

На Сумщині ексголова села примудрився вкрасти санаторій та землю під ним

На Сумщині ексголова села примудрився вкрасти санаторій та землю під ним

Колишньому голові однієї з сільських рад Сумського району, адвокату та державному реєстратору повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК). Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Колишньому очільнику села також інкриміновано службове підроблення (ч. 2 ст. 366 КК), а реєстратору – зловживання повноваженнями (ч. 3 ст. 365-2 КК).

За даними слідства, підозрювані вирішили вчинити оборудки із земельною ділянкою державної власності площею 4,1 га та розташованими на ній об’єктами інфраструктури санаторія-профілакторія зі спорудами та будівлями в Сумському районі поблизу річки Псел.

Реалізуючи задумане, нібито на загальних зборах громадської організації було прийнято рішення про створення підприємства, керівник якого, за посередництва адвоката, звернувся до сільської ради із заявою про передачу їм у постійне користування зазначеної землі разом з об’єктами.

Попри те, що сільська рада не мала повноважень розпоряджатись землею державної власності, очільник села виніс питання на голосування. Рішенням сесії в липні 2020 року земельна ділянка була передана в постійне користування підприємству. Потім голова сільради ще й підробив рішення сесії про прийняття земельної ділянки в комунальну власність.

За аналогічною процедурою у жовтні 2020 року об’єкти були прийняті в комунальну власність та передані підприємству на праві господарського відання.

Керівник підприємства звернувся до реєстратора, яка провела державну реєстрацію права власності, змінивши державну форму власності на комунальну. Також провела державну реєстрацію права постійного користування земельною ділянкою та об’єктами інфраструктури за підприємством.

Відповідно до висновку експерта, своїми діями підозрювані завдали збитки державі в розмірі 13,5 млн грн.

На даний час вирішується питання щодо повідомлення про підозру керівнику підприємства, яке отримало права постійного користування земельною ділянкою та об’єктами інфраструктури.

“Антикорупційна правда”