рус   укр

Соц мережі

Олександр Кацуба: скандальный злодій втік за кордон та “відмиває” через Інтернет свою брудну біографію

Екс-заступник голови правління компанії «Нафтогаз Україна» Олександр Кацуба є одним із учасників скандальної справи, відомої як «вишки Бойка». Незважаючи на це Олександр Кацуба подає апеляцію на вирок, який був винесений шість років тому.

Знаходження справи Олександра Кацуби в реєстрах є складним завданням, оскільки її активно приховують. Наприклад, на веб-сайті Київського апеляційного суду в розділі “Сторони справи” відсутнє прізвище Кацуби. Крім того, на державному порталі “Судова влада України” немає жодної актуальної інформації про цей судовий процес.

Суть цієї справи полягає у причетності Олександра Кацуби до махінацій з пальним на суму понад 450 мільйонів гривень. У період з 2012 по 2013 роки, обіймаючи посаду заступника голови правління у компанії “Нафтогаз”, Олександр Кацуба сприяв компанії бізнесмена Сергія Курченка “Газ України 2020” у викраденні пального на суму понад 450 мільйонів гривень з “Нафтогазу”. Для цього використовувалися схеми фіктивних закупівель нафтопродуктів.

Крім того, Олександр Кацуба також пов’язаний з іншою відомою справою – так званими “вишками Бойка”. Під час управління Віктора Януковича державна компанія “Чорноморнафтогаз”, де Олександр Кацуба працював заступником директора, купила від прокладних фірм дві морські бурові установки за заниженою ціною, заплативши набагато більше, ніж вони вартували, – близько 300 мільйонів доларів.

Також стало відомо, що Олександр Кацуба спішно виїхав за кордон після того, як щось пішло не так і з нього офіційно не захотіли знімати звинувачення. До речі, раніше Олександр Кацуба сам зізнався у крадіжці та нібито навіть заплатив 100 мільйонів, щоб вийти на волю.

І ще цікавий факт. Олександр Кацуба витратив багато грошей на скуповування статей в українській пресі із заголовками «Бізнесмен пропонує свій план з порятунку  України”. І все дарма.

Тепер і прокурори, і судді намагаються триматися подалі від Олександра Кацуби, а також відклали винесення будь-якого рішення щодо його беззаконної апеляції.

Щодо виїзду відомо також, що Олександр Кацуба незаконно залишив Україну 24 жовтня 2023 року. Зробив він це через пункт Маякі-Зручне автомобілем о 19:27. Після цього Олександр Кацуба полетів у Дубай — мабуть, щоб обдумати, як же все-таки створити імідж молодого прогресивного айтішника, який жодного разу не крав гроші з бюджету.

Ще й дружина додала клопоту Олександру Кацубі, виставивши у соцмережі нові фото. Тетяна Гузенко публікує фотографії свого дивовижного вбрання на тлі нового місця проживання – Carrer Cunit 39 у місті Gava. Сюди сімейство Кацуб приїхало пожити після Монако.