рус   укр

Соц мережі

Посадовці «Укрзалізниці» привласнили 95 млн гривень на закупівлі трансформаторів

Посадовці «Укрзалізниці» привласнили 95 млн гривень на закупівлі трансформаторів

НАБУ і САП викрили організовану групу на АТ «Укрзалізниця», яка заволоділа 94,7 млн гривень на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами.

З червня по грудень 2022 року лідер групи через підконтрольних службових осіб АТ «Укрзалізниця» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю. Зокрема, він організував підготовку та направлення до УЗ листа «Щодо загроз державній безпеці», який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами.

Важливо, що компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв’язки з рф. Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав залізничникам за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 роки «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн гривень, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. Завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн гривень на банківських рахунках компанії-постачальника. Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи. Попередня кваліфікація: ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК.

За даними слідства, групу очолював колишній радник Офісу президента, керівник головного управління контррозвідувального захисту об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму СБУ Артем Шило.

“Антикорупційна правда”