рус   укр

Соц мережі

Постачальників харчів для Міністерства оборони звільнили від відповідальності за несплату податків

Постачальників харчів для Міністерства оборони звільнили від відповідальності за несплату податків

Постачальників харчів для Міноборони з групи бізнесмена Олега Атоянца звільнили від відповідальності за несплату податків на 34 млн гривень. Про це стало відомо із вироку Святошинського райсуду за ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 212 КК.

На лаві підсудних опинилися: колишній директор ТОВ «Військсервіс-Волонтер» Сергій Вітер, директор  «Армісет» Олександр Ошанов, а також бухгалтери «Армісет» та «Атомсервіс» Марина Іванченко та Оксана Гордієнко.

Встановлено, що директор «Армісет», діючи у складі організованої групи з директором товариства з обмеженою відповідальністю «Військсервіс-Волонтер» та іншими особами, умисно ухилився від сплати податків. Зробив він це шляхом подання до податкового органу недостовірних відомостей щодо проведених у період фінансово-господарських операцій із товариством з обмеженою відповідальністю «А-Топаз» на загальну суму 92 млн гривень, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у сумі 15,3 млн гривень.

Компанія «Армісет» постачало для Міністерства оборони комплекти продуктів харчування за каталогом продуктів харчування особового складу та штатних тварин військових частин ЗСУ. Їм надали договір на 596 млн гривень. З кінця квітня по середину липня фірма отримала від держави 369 млн гривень оплати за послуги. Зловмисники вирішили частину грошей сховати від податкової шляхом завищення податкового кредиту, що позбавляло обов’язку сплатити податки у визначеному розмiрi.

Звільнили зловмисників від покарання у зв’язку зі сплатою податків та відшкодуванням шкоди.

За інформацією джерела «Наших грошей», одним із бенефіціарів групи є одеський бізнесмен Олег Атаянц. У 2010 році він був співвласником ТОВ «Мезон-К» разом зі згадуваним колишнім власником «Військторгу» Андрієм Усенком.

Нагадаємо, що у схемі брав участь начальник Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Командування сил логістики ЗСУ Олександр Козловський (справа №62023000000000333).

Досудове розслідування встановило, що приблизно на початку 2022 року Козловський та його підлеглий начальник відділу забезпечення разом з іншими «невстановленими під час розслідування військовослужбовцями» організували злочинну групу. Слідчі зарахували до неї ФОП Гладюк І.І. і ФОП Гладюк Л.Б., які є батьками дружини Козловського. А також службових осіб підприємств «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Військсервіс-Волонтер» (монополіст на харчових підрядах Міноборони в 2017-2019 роках), «Ресурс-Сервіс КМ» та «Еко Трейд Юкрейн» (засновником цієї фірми у 2022 році була дружина Козловського Оксана, у подальшому фірму переписали на Тетяну Бубенок).

Згідно попередньої домовленості, представники ЗСУ забезпечували непроведення претензійної роботи з боку Міністерства, якщо бізнесмени не постачали в строк продукти на військові склади, та забезпечували неповідомлення правоохоронців при надходженні скарг на неякісні продукти від військових частин.

У свою чергу посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів – вони отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена.

Під час вторгнення, з 16 березня 2022 року по 13 червня 2023 року фірми «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Військсервіс-Волонтер», «Ресурс-Сервіс КМ» отримували гроші від Міноборони і у подальшому перераховували фірмі дружини Козловського «Еко трейд Україна» (113 млн гривень), тестю (56 млн гривень) і тещі Козловського (2 млн гривень). Загалом вдалось встановити перерахунок 172 млн гривень. У подальшому ці гроші були або зняті з рахунків, або у банкоматах міста Хмельницький. Зокрема 14 млн грн було знято особисто дружиною Козловського.

“Антикорупційна правда”