рус   укр

Соц мережі

Захоплення зернового терміналу в Одесі: конфлікт розгорається з новою силою

Захоплення зернового терміналу в Одесі: конфлікт розгорається з новою силою

В Одесі набирає обертів рейдерській корпоративний конфлікт між американською Argentem Creek Partners та українським холдингом GNT Group за морський зерновий термінал (ТзОВ «Олімпекс купе інтернейшнл»).

Іноземний фонд Argentem Creek Partners (ACP) 23 грудня 2022 року оголосив, що примусово стягує борг по кредиту, виданому GNT Group у 2019 році. Кредитор пояснив свій крок непрозорістю в діяльності холдингу. Українська сторона звинуватила Argentem у рейдерстві та намаганні забрати активи компанії і перепродати їх заздалегідь зацікавленому покупцю.

Наразі конфлікт продовжується. Чергові спроби захоплення 5 червня 2023 року рішенням єдиного учасника «Олімпекс купе» – GNT TRADE DMCC призначено дирекцію на чолі з Марченком В.Г., запис в реєстрі юридичних осіб було здійснено 27 вересня 2023 рок (є незмінним та зберігає свою чинність по сьогоднішній день)

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 15 лютого 2023 року відкрито провадження у справі № 914/466/23 про банкрутство «Олімпекс купе», введено процедуру розпорядження майном, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Сокола Олексія Юрійовича.

Далі 25 січня 2024 року суд за абсолютно безпідставним клопотанням розпорядника майном Сокола. виносить ухвалу, якою усуває від виконання повноважень Марченка та покладає повноваження керівника тимчасово, до призначення нового керівника, на Сокола. Таку ухвалу невідкладно було оскаржено в суді апеляційної інстанції, із винесенням забезпечувальної ухвали про зупинення дії оскаржуваної ухвали.

Західним апеляційним господарським судом 4 квітня цього року апеляційну скаргу задоволено частково, ухвалу суду першої інстанції  скасовано, натомість прийнято нове рішення, яким клопотання розпорядника майном задоволено, покладено виконання повноважень керівника на розпорядника майном Сокола, при цьому після цього, як того вимагає діюче законодавство України, жодного запису в реєстрі про це не зроблено і керівником офіційно залишається  Марченко.

Саном на сьогодні постанову суду апеляційної інстанції, прийняту з грубим порушенням норм матеріального та процесуального права, резолютивна частина якої містить подвійне трактування та не є однозначною, оскаржено до Верховного Суду, що підтверджується Ухвалою Верховного Суду у складі суддів  Касаційного господарського суду від 18 квітня у справі № 914/466/23.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у відповідному розділі керівником (згідно статуту) з 06. червня 2023 року генеральним директором «Олімпекс купе» призначено Марченка Віталія Григоровича. Станом на сьогодні Марченко не звільнено з посади керівника, будь-яке рішення засновника товариства щодо цього питання – відсутнє.

Слід відзначити, що у справі про банкрутство компанії збори кредиторів досі не сформовано, оскільки господарським судом Львівської області не розглянуто кредиторських вимог до боржника.  Отже, передача у відання іншій особі – Соколу, про якого немає жодного запису в Єдиному державному реєстрі, або третім особам майнових активів боржника, призведе до грубого порушення закону діючим керівником Марченком та завдасть значної шкоди кредиторам.

На  Марченко в силу його посадових повноважень покладено, окрім іншого,  забезпечення збереження майнових активів товариства, недопущення втрати таких активів, та, загалом, максимальне недопущення настання для товариства будь-яких негативних наслідків.  Арбітражний керуючий Сокол Олексій не є керівником товариства, з огляду на вищевикладене, не має жодних прав на вчинення від імені Товариства будь-яких правочинів, в тому числі значних правочинів щодо майнових прав Товариства, не може здійснювати жодних дій, як щодо майна, так і комплексу в цілому, сприяння Соколу може спричинити погіршення господарської діяльності юридичної особи та  привести до невиправних збитків завданих товариству.

“Антикорупційна правда”