рус   укр

Соц мережі

Російський олігарх Михайло Фрідман отримав ще одну підозру

Російський олігарх Михайло Фрідман отримав ще одну підозру

Російський олігарх Михайло Фрідман причетний до фінансування війни проти України. Про це повідомила СБУ у вівторок, 5 вересня.

Вказано, що Фрідман “влив” близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів у Росії з початку повномасштабного вторгнення. Серед них Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів РФ.

За даними СБУ, для фінансування загарбницьких “проектів” Кремля олігарх використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму Альфа-Груп.

Також він задіяв власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком “армия России”, яка постачається окупантам на передову.

Окрім того, Фрідман організував збір матеріально-технічної допомоги для потреб окупаційних угруповань РФ, які воюють в Україні. А його страхові компанії взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських загарбників на фронті.

Також Фрідман забезпечив співпрацю власного телекомунікаційного підприємства з ФСБ, що дозволило йому провести підконтрольний спецслужбі РФ мобільний зв’язок в тимчасово окупованих регіонах України.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили Фрідману про підозру за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, вчинені групою осіб за попередньою змовою (ч.3 ст.110-2 КК України). Зловмиснику загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна

Відомо, що Фрідман переховується за кордоном. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

“Антикорупційна правда”