рус   укр

Соцсети

Чиновники та дороги: Влада Київщини не втомлюється сплачувати мільйони гривень улюбленому підряднику усіх голів ОДА

Чиновники та дороги: Влада Київщини не втомлюється сплачувати мільйони гривень улюбленому підряднику усіх голів ОДА

Влада Київщини наприкінці травня перерахувала майже мільйон доларів дорожньому ТОВ “Спец Комплект Постач” за утримання доріг місцевого значення регіону в експлуатаційному стані. За ці кошти дорожники повинні залатати ямки, оновити розмітку та привести до ладу зелені насадження вздовж доріг. ТОВ “Спец Комплект Постач” – довгожитель дорожних тендерів Київщини. Перший підряд компанія отримала ще при голові ОДА Олександрі Горгані. При головах ОДА Олександру Терещуку та Василю Володіну – “Спец Комплект Постач” лишився у справі. Чинний очільник Київщини Олексій Кулеба отримав цих дорожників у спадок від попередників, але чи продовжить із ними працювати не відомо? Протягом п’яти років роботи в столичному регіоні компанія отримує численні скарги від жителів та приписи Нацполіції щодо якості дорожньої інфраструктури області.

Як стало відомо , 23 травня 2022 року Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (КОВА)* переказав ТОВ “Спец Комплект Постач” ** 26,41 млн гривень за експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення у Київській області. Вказаний переказ, як вказано в платіжному документі, проведено по договору від 20.12.2021 року № 1-21/22.

За даними електронної системи публічних закупівель ProZorro, ціна вказано договору складає 399,48 млн гривень. За ці кошти ТОВ “Спец Комплект Постач” протягом всього 2022 року повинно утримувати в експлуатаційному стані автодороги загального користування місцевого значення протяжністю 4176,20 кілометрів, дорожні знаки, інженерні споруди та придорожні насадження на них. Крім цього, в обов’язки підрядника входить усунення наслідків дорожньо-транспортних пригод, стихійного лиха, аварійних та надзвичайних ситуацій.

Вказаний договір ДРР КОВА, яку тоді очолював Василь Володін (голова КОДА з березня 2020 року до лютого 2022 року) та ТОВ “Спец Комплект Постач” уклали без аукціону, по переговорній процедурі. Замовник обгрунтував це тим, що вказана компанія вже має досвід утримання доріг Київщини згідно з укладеними раніше договорами, а на момент укладання нового договору, мовляв, виникла необхідність в наданні додаткових послуг. А саме, як зазначається, виникла необхідність ліквідації на дорогах масової ямковості, через які до КОДА надходили численні скарги громадян та приписи Нацполіції. Окрім того, як зазначається в обґрунтуванні переговорної процедури, виникла необхідність в обновленні дорожньої розмітки, вирізання порослі та прибирання узбіччя.

Історія дорожньої дружби ТОВ “Спец комплект постач” із владою Київщини

На час підписання вказаного договору ціною 399,48 млн гривень, коли стан доріг області викликав численні скарги, їх утриманням займалося саме ТОВ “Спец Комплект Постач”. Ця компанія надає послуги з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення Київщини щонайменше з лютого 2018 року, коли КОДА очолював ще Олександр Горган (голова КОДА з жовтня 2016 року по жовтень 2018 року). За надання таких послуг протягом 2018 року йому було заплачено 410,49 млн гривень (договори від 9.02.2018 року на 310,25 млн гривень та 4.09.2018 року на 100,25 млн гривень).

3 грудня 2018 року між ДРР та ТОВ “Спец комплект постач” був укладений черговий договір на експлуатаційне утримання доріг Київщини, ціна якого склала вже 804,28 млн гривень. На той момент КОДА керував вже Олександр Терещук (голова КОДА з жовтня 2018 року до червня 2019 року). За умовами договору, підрядник утримував 4171,8 кілометрів доріг з протягом 2019-2021 років. Після укладення вказаного договору у підрядника повідомили про закупівлю техніки й розширення штату співробітників для посилення місцевих підрозділів компанії, які б мали забезпечити проведення робіт належної якості.

В кінці минулого року договір на 804,28 млн гривень був закритий як повністю виконаний, а підрядник отримав всю оплату по ньому. Тобто, у ДРР КОДА на кінець 2021 року не виникло жодних нарікань на підрядника стосовно надання ним послуг з утримання доріг області в належному стані, при цьому 20 грудня 2021 року замовник уклав з вказаним ТОВ ще один договір майже на 400 млн гривень, обгрунтовуючи це, зокрема, масовою ямкістю на дорогах.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Спец комплект постач” зареєстровано у місті Вишневе Київської області в 2013 році. З літа 2020 року має реєстрацію в селі Чайки Бучанського району Київщини. Статутний капітал складає 687,66 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг та автострад. Засновниками та кінцевими бенефіціарами є Сергій Дяченко (директор) та Максим Шиян.

Відмітимо, що один із співробітників ТОВ “Спец комплект постач” Віктор Літовченко є чоловіком старости села Мала Вільшанка Обухівського району Людмили Літовченко, про що вона вказала в своїй декларації за 2020 рік.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Спец комплект постач” уклало 151 договір на загальну суму 4,78 млрд гривень. Найбільшим замовником є ДРР Київської ОДА, з яким було підписано 57 договорів на суму в 2,7 млрд гривень.

Відмітимо, що станом на лютий 2018 року, коли ДРР КОВА довірив ТОВ “Спец комплект постач” експлуатаційне утримання доріг області за 310,24 млн гривень, ця компанія мала мізерний досвід перемог в публічних закупках. На той час вона отримала всього три підряди в результаті тендерів, з яких лише один стосувався дорожньої інфраструктури. Так, в 2016 році АТ «Укргазвидобування» за 1,59 млн гривень замовило у ТОВ  “Спец комплект постач” роликові концентратори, в 2017 році ДСП “Чорнобильська АЕС” за 777,02 тис. гривент радіатори до компресорів, а ДРР КОВА за 1,42 млн гривень капремонт дороги в смт Бабинці.

Раніше  повідомляла, що жителі Київщини неодноразово скаржилися на результат проведених робіт ТОВ “Спец комплект постач”, поширюючи в мережі фотографії ремонту доріг сумнівної якості. Зокрема, в червні 2020 року жителі Згурівського району повідомляли, що на свіжовідремонтованій дорозі між Новою Олександрівкою та Згурівкою утворилися ями, через які на автомобілях буквально на ходу відвалювалися колеса. Мешканці помітили, що дорожники навіть не засипали асфальт в усі латки які вирізали, що тільки збільшувало кількість ям на дорогах. Тим же літом мешканці села Аркадіївка Згурівщини заявляли, що після ремонту дороги виглядали гіршими, ніж до нього. Вони направляли відповідні скарги до Служби автошляхів Київської області та КОДА.

Відмітимо, що після звільнення Київщини від рашистів ТОВ «Спец Комплект Постач» за замовленням “Укравтодору” займалося розчисткою доріг та вулиць області.

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар. З 8 лютого 2022 року голова КОВА – Олексій Кулеба.

* Департамент регіонального розвитку КОВА  (код ЄДРПОУ: 21467647)

** ТОВ “Спец Комплект Постач” (код ЄДРПОУ: 38680240)

«Антикоррупционная правда»